KARAMÜRSEL İHSANİYE BARAJI TÖRENLE FAALİYET GEÇİRİLDİ

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

DSİ Tarafından yapımı tamamlanan 369 tesisin toplu açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi

Toplam maliyeti 53 Milyar TL olan 66 ilde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından  yapımı tamamlanan, arasında Karamürsel İhsaniye Barajının da yer aldığı  369 tesisin toplu açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çevrimiçi teşrifleriyle gerçekleştirildi. 


Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Karamürsel İçmesuyu Projesi kapsamında içme ve kullanma suyu ihtiyacına yönelik açılan Karamürsel İhsaniye Barajı Açılış Töreni’ne Vali Seddar Yavuz ve Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider’in yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, kurum müdürleri ve basın mensupları katıldı. 


Kocaeli’de yapımı tamamlanarak toplu açılışla hizmete alınan Karamürsel İhsaniye Barajı sayesinde Karamürsel ve Gölcük ilçeleri, sahil şeridinde yer alan Değirmendere, Halıdere, Ulaşlı ve Ereğli beldelerinin yılda 25,44 milyon m3 içme ve kullanma suyu ihtiyacıyla birlikte 20 bin 240 dekarlık tarım arazisinin sulu tarıma kavuşturması planlanmakta. 2024 yılı Haziran ayında tüm imalatların tamamlanması ile Gölcük ve Karamürsel ilçelerimize memba kalitesinde içme ve kullanma suyu verilecek.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap