KO-MEK’TE SERGİLER DEVAM EDİYOR

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
3 Min Okuma

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK), ilçe sergilerinin açılışına tüm hızıyla devam ediyor. Kartepe’den sonra Çayırova ilçe sergisini de büyük bir coşkuyla açan KO-MEK kursiyerleri, el emeği göz nuru eşsiz ürünlerini sergilemenin mutluluğunu yaşadı. Çayırova Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen açılışa çocuklar ve Filistin temalı çalışmalar damga vurdu. Birbirinden güzel eserlerin bulunduğu sergide el emeği göz nuru eserler göz kamaştırdı. Serginin açılışında konuşan Başkan Büyükakın, ‘’Büyükşehir meclisinde Gazze ile ilgili çok önemli bir karar aldık. Her şey normale döndüğünde, tüm belediye hizmetlerimizle Gazze’de olacağız’’ dedi.

 AÇILIŞA KATILIM YOĞUN OLDU

Çayırova Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen açılışa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın yanı sıra Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Erhan Saridere, AK Parti Çayırova Kadın Kolları Başkanı Seyhan Dönmez, MHP Çayırova İlçe Başkanı İsmail Kuş, Çayırova Kaymakamı Ahmet Önel, Çayırova Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 KO-MEK İLE BİR AİLE OLDUK

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan programda pastacılık kursiyeri Ayten Acabay söz aldı. Azmi ve kararlılığı ile salonda bulunan vatandaşlardan alkış alan Acabay, “Burada öğrendiklerimle hazırladığım ürünlerimi Komeksepeti’nde satarak aile bütçeme katkı sağlıyorum. KO-MEK bize ilmek ilmek hayat oldu, hayata bakış açım değişti’’ diyerek tüm kadınları KO-MEK’e davet etti.

 “ŞEHRİ İMAR EDERKEN NESLİ İHMAL ETMEDİK”

Açılışta konuşma yapan Çayıova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, “Bizler şehri imar ederken geleceği de yaptığımız çalışmalarla ihmal etmemeye çalıştık. Bu kapsamda KO-MEK deyince aklımıza bu işin en başından bu güne kadar hizmetleri olan ve çok büyük katkıları olan başkanımız Tahir Büyükakın geliyor. Bu vesile ile sizin huzurunuzda bir kez daha başkanımıza ve emeği gecen tüm kursiyerlere teşekkür ediyorum’’ ifadesini kullandı.

 “İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Çayırova Kaymakamı Ahmet Önel ise konuşmasında, “Her alanda olduğu gibi KO-MEK ile de büyük bir iş birliği içinde çalışıyoruz. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin kaynaklarını kullanarak vatandaşlarımıza en iyi şekilde aktarıyoruz. Bu bizim boynunuzun borcu bu konuda bizimle iş birliği yapan başta Tahir Büyükakın ve emeği geçen herkesi kutluyorum’’ açıklamasını yaptı.

 EL EMEĞİ ÜRÜNLERİ TEK TEK İNCELEDİ

Konuşmaların ardından bir vefa örneği olan KO-MEK Bohçası yakında düğünü olacak olan kursiyere hediye edildi. Ardından protokol hep birlikte kurdele keserek Çayırova sergisinin açılışını yaptı. Açılış sonrasında Başkan Büyükakın ve beraberindekiler el emeği göz nuru ürünleri inceleyerek bilgi aldı.

ETİKETLENDİ:
Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap