Bölgemizin Kapsamlı ve aktif kuruluşlarından Kocaeli Sportif Havacılık ve Aktif Doğa Sporları (KOSHADOS) anlamlı bir etkinliğe imza atacak. 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında Darıca Çınaraltı meydanında ‘Sesimi duyan var mı?’ Sloganı ile 28 Şubat Çarşamba günü saat 14:00 te afet bilinçlendirme konuları ile alakalı kapsamlı bir program gerçekleştirecek.
Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Derviş Emre Polat, yaptığı bilgilendirmede etkinlikte; Arama kurtarma ekipmanlarının tanıtımı, telsiz muharebe sistemleri tanıtımı. Yapı denetim ile alakalı görsel ve uygulamalı çalışma. İlk yardım alanında bölgemiz okullarından Öğretmen Füsun Erdemir Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nin desteği ile ilk yardım çalışmalarının yanı sıra 6 Şubat depreminde Hatay Antakya’da görev sürecinde çekilmiş olan fotoğrafların yer alacağı resim sergisi gerçekleştirileceğini duyurdu.Emre Polat, bu anlamlı etkinliğe tüm Darıcalıları davet etti. Polat, tüm vatandaşların duyarlı olmalarını depremi yaşayan bir toplum olarak daha bilinçli bireyler olmak adına katılım sağlamalarından mutlu olacaklarını duyurdu.