KÖYLER İMARA AÇILIYOR ARAZİLER SATILIYOR!

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
3 Min Okuma

CHP’li Gebze Belediye meclis üyeleri düzenlenen basın toplantısında mecliste yaşanan süreci değerlendirdi. Meclis üyesi Ahmet Kadı, köylerin imara açılmasıyla şikayetlerin arttığını söyledi. Engin Sözbir’de belediye bütçesinin açık verdiğini ifade etti.

CHP Gebze İlçe Yönetiminin basınla buluşma toplantısında CHP’li meclis üyeleri yaklaşık bir buçuk aylık meclis çalışmalarını değerlendirdi.

Gebze Belediye Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Engin Sözbir, Gebze Belediyesi’nin 2023 yılı kesin hesap raporunda 318 milyon TL açık olduğunu vurguladı. Bu kadar açık varken belediyenin neden tasarruf tedbirleri uygulamadığını anlayamadıklarını ifade eden Sözbir, bu yüzden kesin hesap raporuna hayır dediklerini vurguladı. Mecliste belediyeye ait arazilerin satışları ile ilgili gündem maddesine de neden şerh koyduklarını ifade eden Sözbir; ‘’bölgemizin araziye ihtiyacı var. Gebze her geçen gün büyüyor bu arazilere ileriye dönük ihtiyacımız olacak. Bu nedenle satılmasına karşıyız.’’ Dedi.

GEBZE’NİN KAYNAKLARI GEBZE’YE YETER

Sözbir, Gebze Belediyesi’nin bütçesini kalem-kalem incelediklerini, önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili soru önergeleri vereceklerini de belirterek, “ Gebze’nin kaynakları Gebze’ye yeter. Gebze kendi yağıyla kavrulur. Bütçe ’de yaşanan açık tamamen tasarrufa yönelik tedbirlerin uygulanması ile ortadan kalkacaktır. Öyle gereksiz harcamalar var ki bu harcamaların kaynağına ineceğiz. Araç kiralama, arazi satışı, mal alımları, ihaleler, hizmet alımları hepsini tek tek inleyecek ve Gebze halkının parası ile oluşturulan bütçenin her kuruşunun halka hizmet olarak dönüşmesi için çaba harcayacağız. Her ay meclis toplantılarında belediye yönetimine sunduğumuz soru önergelerini, neye evet, neye hayır dediğimizi Gebze halkına anlatacağız. Biz yıkıcı değil yapıcı bir muhalefet görevi üstlendik. Yapılacak iyi çalışmalarda destek olacak, eksik olan yerlerde konuşacak, halkın yararına yapılamayacak işlerde ise hayır diyeceğiz” dedi.

KÖYLER İMARA AÇILIYOR, ŞİKÂYETLER ARTIYOR

CHP Gebze Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Kadı, “Göreve başladığımız ilk mecliste önümüze bir bütçe geldi. Mayıs ayında iki meclis yaptık. 2 Mayıs’ta 8 gündemle toplandık. İmar planlarında köy planlarının vatandaşlara anlatılamamış olduğunu gördük. Sadece bir köyden 90 tane itiraz dilekçesi aldık. Bu köylerde bu kadar insan plana itiraz etmiyor. İtiraz edilen planla ilgili bilgi sahibi olmadığı. İmar komisyonu olacak bununla uğraştık. Bu itirazları yarıya düşürsek tasarruf olmuş olacak. Köylerle ilgili itirazları tek tek inceliyoruz. Kirazpınar Mahallesi’ndeki arsa satışı gündeme geldi. Buna itiraz ettik. Bu arsalar günden güne değerleniyor” şeklinde konuştu.

Kadı açıklamalarına şöyle devam etti, “ Batı Yakası artık Büyükşehir’de de sesini duyuracak. Masaya elimizi vuracağız. Bütün ilçelerin CHP’li Meclis üyeleri ile birlikte mücadele edeceğiz. Ulaşım sorununu gündeme taşıyacağız. Toplu taşıma sorunları ile ilgili Gebze’nin, Çayırova’nın, Darıca’nın ve Dilovası’nın sorunu ortak bu sorunların ortadan kaldırılması için birlikte çaba harcayacağız. “

ETİKETLENDİ: ,
Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap