MÜCADELECİ EMEKLİLER’DE NUH ERDOĞAN YENİDEN BAŞKAN

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
3 Min Okuma

Mücadeleci Emekliler Derneği Olağanüstü Genel Kurulunda Nuh Erdoğan yeniden başkanlığa seçildi. Erdoğan yaptığı konuşmada;” İşin Özü Emekliler diyerek yeni yola çıktık. Yaşadığımız tecrübelerimizle Derneğimizin Tüzük ve unvan değişikliğiyle emekliler derneği verdik. Artık bölgemizde daha güçlü hüzünlü emekli derneğiz.” dedi.

Mustafapaşa Mahallesi’nde bulunan dernek merkezinde tek adaylı gerçekleşen seçimde, Nuh Erdoğan emeklilerin sorunlarının kaynakların adaletsiz dağılımından kaynaklandığını belirtti. Başkan Erdoğan, “Sorunumuz kaynakta değil, kaynakların adil paylaşımında” diyerek, emeklilerin yaşadığı mali zorluklara ve sosyal sorunlara vurgu yaptı.

EYT’DEN EMEKLİLER DERNEĞİNE DÖNÜŞÜM

Başkan Erdoğan şunları söyledi: “ 2019 yılında kurulan derneğimiz EYT derneklerinden 2 olup EYT yasası çıkana kadar aktif olarak çalışmış olup yüzlerce etkinlik ve projelerimizle Yasanın çıkmasında etkin rol oynadık. Güçlü yönetim kadromuz ve üyelerimizle canla başla mücadele verdik. İşin Özü Emekliler diyerek yeni yola çıktık. Yaşadığımız tecrübelerimizle Derneğimizin Tüzük ve unvan değişikliğiyle emekliler derneği verdik. Artık bölgemizde daha güçlü hüzünlü emekli derneğiz.

Geçen Yıl Temmuz ayında 25 kişilik ekibimiz ile sesimizi protesto etmek Gebze emekliler adına başlattığımız program emekliler adına büyük kazanım oldu. Bu etkinliğimizde 3 arkadaşımız Gebze’den Ankara’ya yürüme talebimiz Valilik tarafından izin verilmedi. Gebze Kent Meydanında 1 hafta oturma eylemi sonrası taleplerimizi yazılı hale getirmek için imza kampanyası başlattık. 72 gün süren imza Kampanyasını Gebze Kent Meydanı’nda basın açıklamasıyla sonlandırdık.

“FEDERASYON KURULACAK İÇİNDE YER ALACAĞIZ”

Toplanan imzaları Çalışma Bakanlığına teslim edilmek üzere Ankara gittik. Toplana imzalar Çalışma bakanlığı tarafından teslim alınmayınca Kamuoyu oluşturmak için Sırayla CHP Grup toplantısına katılım yaparak Toplanan imzaları sergileme yöntemiyle Emekli Türkiye’mizle, taleplerimizi dile getirdik.

Derneğimiz 22 Emekli Sendika dernek, platformdan oluşan Türkiye Emekliler ve EYT birliği kurucu üyesidir. Yeni oluşum içerisinde olduğumuz Tüm Türkiye’de teşkilatlanma içerisinde olduğumuz Emekliler ve Emekliler Federasyonumuzla, açılacak Derneklerimizle ve EYT’nin duayen ismi Gönül Boran Özüpak’la birlikte çalışmalar yapacağız. Emeklilerin sorunu kaynak sorunu değil, sorun kaynakların hakça bölüşülmemesidir. Biz emekliler bedelini çalışma yaşamımızda peşin olarak ödediğimiz ömrümüzün sonbaharında insanca yaşayabilmemiz için yaşanabilir ücret taleplerimiz için her alanda çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”

YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ

Yenilenen yönetim kurulu; Özgür Kotan, Eren Yoloğlu, Gürcan Yücak, Ahmet Çelik, Çetin Temirkıran, Erdoğan Atakul, Ferhat Çatar, Yaşar Polat, Emrullah Olcay, Veysel Dursun, Yaşa Erdoğan, Ali Rıza Demir, Sadık Paklacı, Erhan Topçu gibi isimlerden oluştu. Kongreye, Gebze ve çevre ilçelerden birçok sivil toplum kuruluşu, siyasi parti temsilcisi ve emeklilik hakları aktivistleri de katıldı. CHP Kocaeli Milletvekili Mühip Kanko’da Derneği ziyaret ederek yeni seçilen yönetim kurulu üyelerine başarı dileklerini iletti.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap