MUSTAFAPAŞA’YA YENİ KÜTÜPHANE

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
3 Min Okuma

Mustafapaşa İlk ve Ortaokulu’nda Sedef Yurtseven başkanlığındaki Okul Aile Birliği’nin bir süre önce düzenlediği kermesten edinilen gelir ve bağışlarla yenilenen kütüphane, mütevazı bir törenle hizmete açıldı. Kütüphanenin açılışına Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Selamet Güner, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gebze Gençlik Merkezi Müdürü Köksal Turan, Hürriyetçi Eğitim-Sen Gebze Şube Başkanı Hasan Akgül ile birlikte çevre okullardan müdürler, Okul Aile Birliği yönetici ve üyeleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Okulun yenilenen kütüphanesinde ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile yetişkin kategorilerinde özgün ve popüler kitaplar, Kuran-ı Kerim ile birlikte milli, manevi ve dini kitaplar, Türk ve Dünya klasiklerinden eserler yer alıyor. 2 bine yakın kitabın yer aldığı kütüphaneden öğrenciler, okulun mesai saatleri sürecinde yararlanabilecek. Kütüphaneye kitap bağış kabullerinin sürdüğü belirtilip bu eksikliğin giderilmesi için bağış desteği çağrısında da bulunuldu.

Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Selamet Güner kurdele kesiminin ardından yaptığı kısa konuşmada kütüphanede emeği geçen herkese teşekkür etti. Güner, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘İstikbal Göklerdedir’ diyor. İstikbal göklerde aynı zamanda köklerdedir. Eğer bir ağacın kökleri sağlam olmazsa dal budak veremez, meyve veremez ve yükselemez” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze ve Darıca’daki Millet Bahçelerine’ne bir iki içinde çok büyük iki kütüphane kazandıracağını belirten Güner, “Bölgemiz adına sevindirici. Allah kütüphanelerin sayısını artırsın ama öğrenciler burayı şenlendirmedikten sonra bu kadar güzel mekânın anlamı yok. Önemli olan öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmak. Bilgi çağında bilgisayar telefon illetinden bir anlamda kurtarmak için buralar çok önemli” dedi.

Gebze Gençlik Merkezi Müdürü Köksal Turan, Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nin 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında 4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9. sınıflarda eğitim gören öğrencilere yönelik yeni dönem sınavına başvuruların alındığını belirtip okul müdürlerinin okullarında duyuruda bulunmasını istedi.

Mustafapaşa İlk ve Ortaokulu Müdürü Alaybey Seymen de kısa konuşmasında kütüphanede emeği geçen herkese ve katılımlarından ötürü konuklara teşekkür etti. Öte yandan konuklara Okul Aile Birliği yönetici ve üyeleri tarafından hazırlanan tatlı ve tuzlu hamur işleri ile sıcak, soğuk içecek ikramında bulunuldu. Açılışta kurulan küçük sandık ile kütüphaneye yeni kitaplar kazandırmak için bağış kabul edildi.

Kütüphanenin yenilenmesinde okulun matematik öğretmeni Selim Karlıdağ, Türkçe öğretmeni Zeynep Angın, teknoloji tasarım öğretmeni Deniz Mengi, din kültürü öğretmeni Hatice Kübra Neccaroğlu ve beden eğitimi öğretmeni Aysel Can Karlıdağ aktif görev ve sorumluluk üstlendi.

Yaklaşık 80 bin liraya malolan yenilemede giderin 60 bin lirası Sedef Yurtseven başkanlığında, Sündüz Tekirdaş, Elif Karaca ve Sinem Şimşek’ten oluşan Okul Aile Birliği’nin bir süre önceki kermesinden karşılandı.

Kütüphane duvarları Hilmi Eker tarafından boyanırken yurttaşlar Deniz Çetin, Ahmet Bektaş, Gökçe Öztürk, Simge Eren Pertek, Çiğdem Yılmaz, Mehtap Gülmek, Hülya Akçıla, Ferhat Doğan, Ünsal Karahasanoğlu ve Burcu İşmarcı maddi destekte bulundu.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap