‘’MUTLU ŞEHİR DARICA İÇİN ADAY ADAYIYIM’’

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
4 Min Okuma

Geçtiğimiz gün İlçe Başkanlığında belediye başkan aday adaylığı başvusunu yapan CHP Darıca Belediye meclis üyesi ve grup sözcüsü Tuncer Saltaş, partililere aday adaylığı ile ilgili açıklama yaptı. Yoğun kalabalık nedeniyle parti binası dışında konuşan Tuncer Saltaş, 37 yıllık Darıcalı olarak yıllarca biriktirdiği bilgi ve birikimlerini Darıca halkının hizmetine sunmak istediğini ifade ederek Darıca’da yeni bir başlangıç umuduyla aday adayı olduğunu söyledi.

Tuncer Saltaş’ın açıklamasına; ailesi, yakınları, CHP İl Yönetim Kurulu üyesi Ali İhsan Kösali, Darıca İlçe Başkanı Hüseyin Cihan Özaltan, ilçe yönetimi, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, Çayırova İlçe Başkanı Binali Eriş, ilçe ve belediye eski başkanları, meclis üyeleri ve kalabalık bir partili grubunun yanı sıra CHP Darıca Belediye Başkan aday adayı Av. Saide Arslan’da katılırken diğer aday adayı Yakup Törk ise çiçek gönderdi.

Tuncer Saltaş yaptığı konuşmada aday adaylığı ile ilgili şunları söyledi;

‘’Öncelikle İsrail’in Filistin halkına yaptığı soykırımı şiddetle kınıyorum, bir an  önce kalıcı barışın sağlanmasını temmeni ediyorum.

1979 yılında serhat şehrimiz Ardahan’lı bir ailenin evladı olarak dünyaya geldim. 1986 yılında Darıcaya taşındık çocukluğumun en güzel günleri gençliğimin en heycanlı yıllarını burda sizlerle beraber geçirdim. Tam 37 yıl. İlkokulu Abdi İpekçi Mahalesi’nde Barış ilköğretim okulunda, ortaokulu Sırasöğütler Mahalesinde 60. Yıl ilköğretim okulunda, liseyi Sarkuysan lisesinde okudum.

Erzurum Atatürk Üniversitesi iş sağlığı ve güvenliği bölümünü okuyarak eğitim hayatımı tamamladım. İş güvenliği uzmanı olarak  mesleğimi icra etmekteyim. Darıca’da okudum Darıca’da büyüdüm Darıca’da sevdim Darıca’da evlendim. Darıca’nın ilk özel sağlık kuruluşunu açarak hem Darıcalı hemşerilerimize sağlık hizmeti sunduk hemde iş imkanı sağladık. Tüm çalışma arkadaşlarım bu bölgenin evlatlarıdır ve benim kardeşlerimdir.

HER KURULUŞTA GÖREV ALDIM

18 yıl boyunca bölgemizin çeşitli kulüplerinde futbol oynadım. Birçok sivil toplum kuruluşlarında görev aldım ve almaya devam ediyorum. Darıca halk evleri kurucu genel sekreterliği, Darıca Güzelyurt Köyü Derneği yönetim kurulu üyeliği, Darıca Ardahanlılar Derneği üyeliği, Sarkuysan Lisesi Mezunlar Derneği yönetim kurulu üyeliği, Ortak Sağlık Güvenlik Birimi yönetim kurulu üyeliği, Kars Ardahan Iğdır İş İnsanları Derneği Genel Sekreterliği, Darıca İş İnsanları Derneği üyeliği, 2008 -2015 yılları arası Avrasya Sanayici ve İş İnsanları Derneği Gebze Şube Başkanlığı, 2017 yılında genel merkezi Gebze’de bulunan Marmara Girişimci İş İnsanları Derneği’nin kurucu genel başkanlığını yaptım. Şu an Mustafa Paşa Spor ve Gebze sporumuzun aktif olarak yönetiminde görev almaktayım.

Türkiye’nin en büyük ticaret odalarından olan Gebze Ticaret Odası’nda ve partimizin Darıca Belediyesi meclis üyesiyim. Meclis üyeliğim süresince iki dönem plan bütce komisyonu üyeliği, iki dönem çevre ve sağlık komisyonun üyeliği, bir dönem imar komisyonunu üyeliği, bir dönem denetim komisyonu üyeliği ve şuan partimizin Darıca meclisinde  grup sözcüsüyüm. Beni bu görevlere layık gören ilçe başkanlarıma kıymetli meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ederim.

BİLGİ VE BİRİKİMLERİMİ DARICA HALKININ HİZMETİNE SUNMAK İSTİYORUM

Yıllarca biriktirdiğim bilgi ve birikimlerimi Darıca halkının hizmetine sunmak istiyorum. Uzunca yıllardır yerel yöneticilerce gerçekleştirilen yanlış uygulamalar Darıca’da derin izler bırakmıştır. Artık bu yanlış uygulamalara dur demenin zamanı geldi.

Darıca’da yeni bir başlangıç umuduyla Darıca belediye başkanlığına aday adayıyım. Allah’ın izniyle belediye başkanı seçilirsem herkesimden ve görüşten insana samimiyetle dokunan ülkemizin bölünmez bütünlüğüne ay yıldızlı bayrağımıza ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerine bağlı bir yönetim anlayışı ile ilerleyeceğiz.

Bu kenti hep birlikte çok daha renkli ve yaşanabilir kılacak sosyal belediyeciliğin yanı sıra yatırımlarımızla hayalimizdeki Darıca’yı inşa edeceğiz.

1.ulaşım,trafik

2.çevre ve sağlık, enerji, bilişim

3.eğitim, spor, kültür, sanat

4. sosyal yardım ve haklar alanında yatırımlarımızla Darıcamıza hizmet edeceğiz. Hepinizi 31 Mart günü hayelimdeki adil,güçlü, tüm canlılara saygılı,eşit istihdam olanaklarına sahip mutlu şehir Darıca’yı hep birlikte hayata geçirmeye ve bu hayale ortak olmaya davet ediyorum.’’

Tuncer Saltaş’ın konuşmasının ardından Hüseyin Cihan Özaltan diğer başkan adayı Saide Arslan’ı da çağırarak birlikte poz verdiler.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap