NAKLİYAT-İŞ GEBZE’DE KOPAL GÜVEN TAZELEDİ

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
3 Min Okuma

DİSK Nakliyat – İş Sendikası Gebze Şubesi’nin kongresinde başkanlığa yeniden Erdal Kopal seçildi. 150 delegenin oy hakkının bulunduğu, Gebze Belediyesi Kardelen Salonu’nda gerçekleşen kongrede konuşan Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu,  “Bizim davamız işçi sınıfı davasıdır. İşçi sınıfı davası, dünyanın en haklı davasıdır” dedi

GÜVEN TAZELEDİ

Kongre divanı Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun başkanlığında Eskişehir Şube Başkanı Ali Özçelik, İstanbul Şube Sekreteri Selahattin Ece ve Gebze Şube üyesi Gülhatun Önal’dan oluştu.

Nakliyat-İş Sendikası Genel Sekreteri, Gebze Şube Başkanı Erdal Kopal’ın başkanlığında tek listede gidilen kongrede konuşan Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu konuşmasında ülke ve dünya gündemi ile sınıf mücadelesini değerlendirdi. Küçükosmanoğlu,  bizim davamız İşçi Sınıfı davasıdır. Bu dava dünyanın en haklı ve meşru davasıdır. Sorumluluklarımızın en başında geleni Parababalarına ve İşçi Sınıfına ihanet içinde olan Sarı Sendikacılığa karşı mücadeledir. Bizim sorumluluklarımızın en başında gelen, sarı sendikacılığa karşı mücadeledir. Kahrolsun sarı sendikacılık” diye konuştu.

Küçükosmanoğlu, emeklilere dayatılan sefalet ücretinin kabul edilemez olduğunu belirtip emeklilerin mücadelesiyle dayanışmalarının süreceğini söyledi.

Küçükosmanoğlu, İsrail’in Filistin işgaline dair de, “Katil ABD, Siyonist İsrail’e karşı Filistin Halkı ile dayanışma içindeyiz” diye konuştu.

Nakliyat-İş Sendikası Örgütlenme Daire Başkanı ve Gebze Şube Başkanı Erdal Kopal, Gebze Şubesi’nin 4 yıllık Faaliyet Raporunu okumak için söz aldı. Kopal, ‘’4 yıllık faaliyet sürecimiz işçi ve sendika düşmanlığına karşı mücadele ile geçmiştir, bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir. Genel Başkanımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun sendikamızın mücadelesindeki önderliği sayesinde yüzde 1 barajını aştık, İşçi Sınıfının haklı ve onurlu mücadelesinde kararlı bir şekilde, her türlü engellemelere rağmen yolumuza devam ediyoruz.’’ Dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde Erdal Kopal yeniden başkanlığa seçildi. Kopal’ın güvenoyu aldığı kongrede yeni yönetiM;

Şube Başkanı Erdal Kopal

Şube Sekreteri Murat Ayaz

Yönetim Kurulu Üyeleri:

 Kemal Kurt, Mustafa Güler, Özcan Dinler şeklinde oluştu.

KATILIM

Kongreye; Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze 2 No’lu Şube Başkanı Necmettin Aydın ve Mali Sekreter Kadir Gedik, BMİS Gebze Bölge Örgütlenme Uzmanı Nihat Akyol, Gebze EYT Derneği Başkanı Nuh Erdoğan Erdoğan, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Kocaeli Temsilcilik Başkanı Sema Kopal, Tek Gıda-İş Sendikası Gebze Şube Sekreteri Servet Yeşilkaya, Eğitim-İş Kocaeli 2 No’lu Şube Mali Sekreteri Eyüp Şeker, Kocaeli Bağımsız Emekliler Sendikası Gebze Şube Başkanı Selçuk Süzer, Nakliyat-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ali Özçelik ve Gebze Kamyon Garajı Temsilcisi Fatih Zoroğlu katıldı.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap