‘’NENEHATUN’UN ÖRNEK MAHALLE OLMASI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİM’’

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

2024 seçimleri öncesinde Darıca’nın ilk adayı olarak dikkatleri üzerine çeken, Nenehatun Mahallesi Muhtar Adayı, Bölgemizin başarılı iş İnsanlarından HKN Grup ve Tanrıverdi Kardeşler markalarının kurucusu ve yönetim kurulu başkanı, Hakan Uğurlu 30 yıldan fazla oturduğu mahallesine hizmet etmeyi kendine görev edindiğini ifade ediyor.

1990 yılında geldiği Darıca’da daha küçük yaşlarda iş hayatına atılarak pazarcılık yapan büyüklerinin yanında çalışan Uğurlu 2001yılında kardeşlerini de yanına alarak Tanrıverdi Kardeşler firmasını kurdu ve pazarcılık sektörüne devam etti. 2010 yılında ise Otomotiv, İnşaat ve Gayrimenkul alanlarında da faaliyet göstermeye başlayan Uğurlu, kurduğu HKN İnşaat firması ilemüteahhitlik faaliyetlerinin yanı sıra turizm alanında 4 yıl personel taşımacılığı hizmeti de verdi.

Yaz aylarında karpuz, kış aylarında ise balık ürünlerinin Pazar esnafına toptancılığını da yapan Hakan Uğurlu, muhtar adaylığını düşündüğünden, zamanını Nenehatun’a vermek için pazaryerlerindeki tezgahını devretti.

Mahallesine hizmet kazandırmak için köprü olmak istediğini  bunun yolunun da muhtarlıktan geçtiğini ifade eden Uğurlu,  ‘’Bu mahallede herkes beni, ben de onları tanırım. Mahallemizin bir futbol takımı yok, neden olmasın. Gençlerimize sporu, sanatı neden aşılamayalım.  Mahallemizi Darıca’nın ve Türkiye’nin örnek mahallesi neden yapmayalım. Mahallem için özel projelerim, hayallerim var. Herkesin yüzünün güldüğü, bacasının tüttüğü, kardeşliğin kol gezdiği bir mahallem olsun istiyorum. İşte bu yüzden muhtar olmak istiyorum ve bunun için mücadele edeceğim. Önemli olan insanlara hedeflerinizi, neler yapmak istediğinizi ve 5 yıl sonra mahallenin geleceği noktayı anlatmak.’’diyor.

Mahalle sakinlerine de selam ve sevgilerini ileten evli ve 4 çocuk babası olan Nene Hatun Mahallesi Muhtar Adayı Hakan Uğurlu; ‘’Yaklaşık 30 yıldır Nene Hatun Mahallesi’nde yaşayan, kazandığını yine mahalle esnafıyla paylaşan ve duyup ulaşabildiğim herkesin yanında olmaya çalışan ve sizlerin kardeşi olmaktan onur duyan Hakan Uğurlu olarak, görevlerin ve makamların gelip geçici olduğu ve en değerli makamın sizlerin kıymetli gönülleri olduğu bilinci ile 31 Mart 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde Mahalle Muhtarlığı seçimlerin de aday olduğumu ve mahallemizi ortak bilinç ile geleceğe taşımak isteğimi sizlerle paylaşmak istiyorum.’’

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap