NOV-A’DAN GEBZE’YE 5 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
6 Min Okuma

Sanayici iş insanı Okay Ağyol’un kurduğu ve kardeşleriyle işlettiği Nov-a Prefabrik üretimdeki 10’ncu yılında ikinci fabrikasının temelini yine Gebze’de, bu sefer Pelitli’de attı. 5 milyon dolarlık yeni yatırımda firmanın üretim ve istihdamı üçe katlanacak

Çalışma hayatına ilkokulda ayakkabı boyacısı olarak başlayan, prefabrike yapı sektörüne 2000’de işçi olarak giren, 01 Kasım 2014’te kurucusu olduğu Nov-a Prefabrik adına ilk üretimi 20 Kasım 2014’te evinin altında, “Merdivenaltı” diye de tabir edilen 100 metrekarelik bir atölyede başlayan iş insanı Okay Ağyol, ikinci fabrikasının temel atma törenini 18 Mayıs 2024’te görkemli bir katılımla gerçekleştirdi.

Halen Balçık’ta bin 300 metrekare fabrikada 14 çalışanı ile ayda 150 üretim gerçekleştiren Nov-a Prefabrik, 2025 yılının ortalarında üretime geçmesi hedeflenen, 3 bin 700 metrekare kapalı ve 2 bin metrekare açık alana ait fabrikasında kapasitesini de istihdamını da en az üç katına çıkartmayı hedefliyor. Ürünlerini iç piyasanın yanı sıra sekiz ülkeye ihraç eden Nov-a Prefabrik’in ikinci fabrikasının 5 milyon dolara mal olan yeni yatırımının temeli Gebze’nin Pelitli Mahallesi, 4442 Sokak’taki yerinde atıldı..

NOV-A: NECDET AĞYOL’UN N’Sİ…

Firma Nov-a ismini Ağyol kardeşlerin babası Necdet Ağyol, yönetim kurulu başkanı Okay Ağyol ve kardeşi Vural Ağyol ile birlikte Ağyol Ailesi’nin ilk harflerinin bileşiminden alıyor.  

Temel atma töreninde program, sunumu üstlenen Nurullah Yılmaz’ın konukları selamlaması ve firmaya dair bilgilendirme ile başladı. Yılmaz firmanın ürün grupları arasında güvenlik ve halk ekmek büfeleri, taksi durağı, seyyar tuvalet, yaşam konteyneri, konteyner ev, prefabrike ev ve yapılar, çelik ev, işçiler için yatakhane ve yemekhane konteynerlerini sıraladı.

ASLANTAŞ: EN MUTLU

OLDUĞUMUZ DAVETLER

Nov-a Prefabrik Yönetim Kurulu Başkanı Okay Ağyol’un konuşmasının ardından ilk sözü Gebze Ticaret Odası Başkanı Abdurrahman Aslantaş aldı. Ticaret odasının en mutlu olduğu davetlerin temel atma ve açılışlar olduğunu kaydeden Aslantaş, “Çünkü bir işletme demek üretim, istihdam, ihracat demek. Biz bunları yapmadığımız müddetçe iki yakamız bir araya gelmez. Ülke olarak katma değeri yüksek ürünler üretmeye devam edeceğiz” dedi. Ağyol Ailesi’ni bölgemiz ve ülkemize kazandırdıkları yeni yatırımdan ötürü tebrik eden Aslantaş, “Burada 10’larca insanımız ekmek yiyecek. Allah göstermesin, bir felaket anında da en dar zamanımızda yanımızda olacaklar. Kendilerine hayırlı bereketli kazançlar ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

SARI: BU DÖNEMDE YÜREK İSTER

CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, ülkemizin içinde bulunduğu enflasyonist duruma atıfla, “Bu dönemde bu yatırımı yapmak gerçekten cesaret ister. Yürek ister. Başarı hikâyesini de dinlediğimiz Okay Ağyol bu anlamda çok ciddi bir yatırımla buraya değer katmış” dedi. Okay Ağyol’un başarı hikayesini de gıpta ederek dinlediklerini belirtip kutlayan, sonraki iş hayatında başarılar dileyen Ağyol, “Bu tesis inşallah bu çevreye ciddi derecede ekmek sağlayacak. Devletimize de vergi anlamında katkı sağlayacak. İnşallah önü açık olur, Allah büyük yerlere temel atmayı nasip eder. Okay kardeşime ticari hayatımda başarılar diliyorum. Hayırlı olsun” diye konuştu.

ARIKBOĞA: ÇOK KIYMETLİ BİR YATIRIM

Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Avukat Sadettin Arıkboğa, Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi adına tesisin aileye, işletmecisine, çalışanlarına, ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu olmasını diledi. Arıkboğa, “Böylesi bir zamanda çok kıymetli bir yatırım. Biraz evvel burada gerçek bir başarı hikâyesi dinledik. Ben genç yaşta böyle bir başarıya imza atmış olan müessese sahibini kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Hayırlı uğurlu olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

İLKOKUL ÖĞRETMENLERİNİ DE AĞIRLADI

CHP Çayırova İlçe Örgütü ve KAISİAD yönetimlerinde de yer alan Okay Ağyol ve kardeşlerini yeni yatırımlarının temel atma töreninde ağırlığı CHP’liler olmak üzere siyasetçiler, iş dünyasından temsilciler ve hemşerileri de yalnız bırakmadı. Törene Aslantaş, Sarı ve Arıkboğa’nın yanı sıra Okay Ağyol’un ilkokul öğretmenleri Kamil Çubukcu ve Necmettin öğretmen ile birlikte  

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, CHP Kocaeli 24’ncü dönem Milletvekili Doktor Mehmet Hilal Kaplan ve eşi Doktor Dilek Kaplan, Çayırova Belediyesi kurucu Başkanı Timur Koç, Kocaeli Servis Araçları Odası Başkanı Şenol İkizek, Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Yürütme Kurulu Üyesi Sinan Yücel, Elektrik Mühendisleri Odası Gebze Temsilciliği Başkanı Veysel Suludere, CHP İl Sekreteri Batuhan Bayındır ve İl Eğitim Sekreteri Hikmet Koçoğlu, CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, AKP Darıca İlçe Başkanı Köksal Şakar, CHP Darıca İlçe Başkanı Hüseyin Cihan Özaltan, CHP Çayırova İlçe Başkanı Binali Eniş ve Kadın Kolları Başkanı Fadime İlhan, Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Sinan Aydemir, KBB ve Darıca Belediye Meclisi CHP Üyesi Özgür Çelik, KBB ve Çayırova Belediye Meclis Üyesi Baran Aydın, Gebze Belediye Meclisi CHP Üyesi Engin Sözbir, Çayırova Belediye Meclis Üyeleri Diren Eroğlu, Turan Ağaç ve Yılmaz Bilmez (CHP) ile Kader Aras (İYİ Parti), Çayırova Atatürk Mahallesi Muhtarı Hasan Özkoca ve Özgürlük Mahallesi Muhtarı Yasin Bitirgiç, SODAP Kocaeli Temsilcisi Erdinç Yılmaz, Pir Sultan Abdal Derneği Kocaeli Şube Başkanı Cengiz Dönmez, Gebze KAI Derneği Başkanı Metin Baytöre, Kocaeli Kırşehirliler Derneği Başkanı Fatih Soylu, 31 Mart yerel seçimleri CHP Çayırova Belediye Başkan adayı Muharrem Gökçe ile Avukat Ufuk Acay, Şahin Yılmazel, Ünal Ateş, Oruç Gökbulak, Lüftü İlhan, Cüneyt Tüfekçioğlu, Fahrettin Gökbulak, İbrahim Çınar, Ali Koç, Türkan Kılıç, Osman Türk, Yücel Yılmazel, Doktor Hamit Tandoğdu, Sinan Eroğlu, Cihan Soyluçiçek, Talat Osmanoğulları, Avukat Selen Su Elidar’ın da aralarında bulunduğu toplumun farklı kesimlerinden konuklar katıldı.

Açılışa Ağyollar’ın geniş ailesi de büyük ilgi gösterirken Okay Ağyol ile kardeşleri Arzu Ağyol ve Vural Ağyol konuklarını anne babaları Durna – Necdet Ağyol, eşleri Özlem Ağyol ve Gülcan Ağyol; çocukları Kuzey, Ela, İdris Ali, Dorukan ve Melisa Ağyol ile birlikte ağırladı.

Ağyol Ailesi ve konukları butona, Hafız Ömer Can Gültekin tarafından yapılan Kuran-ı Kerim tilaveti ve duanın ardından hep birlikte, “Hayırlı olsun” dilekleri ile bastı. (Aktan Uslu)

ETİKETLENDİ:
Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap