OKULU DA SEÇİM PROPAGANDASINA ALET ETTİLER!

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

AK Partili belediye başkanı ve başkan adayları Tahir Büyükakın ve Zinnur Büyükgöz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotosunu da dahil ederek okul binasında propaganda yaptı. Eğitim-İş Sendikası Kocaeli 2 No’lu Şube tepki gösterdi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın ile Gebze Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayı Zinnur Büyükgöz’ün dev afişleri, Gebze’de İnönü Ortaokulu’nda binanın üzerine asıldı. Büyükakın ve Büyükgöz afişe Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını da ekledi. Okulda siyasi propagandaya Eğitim-İş Sendikası Kocaeli 2 No’lu Şube yönetimi tepki gösterirken okul yönetimi de eleştirildi ve yerel seçimin adil gerçekleşmesiyle mükellef kurumlar, göreve davet edildi. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

SEÇİM KANUNUMUZA GÖRE SUÇTUR

“Gebze İlçesi İnönü Ortaokulu’nda belediye başkan adaylarının afişlerinin okul binasına asılması mevcuttaki seçim kanunumuza göre suç teşkil etmektedir. Okul yöneticilerinin siyasi partilerin temsilcisi gibi davranmaları, eğitim alanını siyasi rekabet alanına çevirmeleri ve buna göz yummaları asla kabul edilemez. Eğitim kurumları siyasilerin oyun alanı haline getirilemez.

Belediyelerin ‘etkinlik’ adı altında seçim çalışmalarına okullarımız malzeme yapılamaz.

Eğitim-İş olarak buradan seçimin adil, güvenli ve kanunlara uygun bir şekilde yapılmasını sağlamakla yükümlü kurum ve kişileri göreve davet ediyoruz. Bu duruma sebep olan kurum ve kişiler hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatılmasını talep ediyoruz.”

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap