ONLAR; KENDİLERİ KÜÇÜK YÜREKLERİ KOCAMAN ÖĞRENCİLER!

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Çayırova’da Mehmet Akif İlkokulu’nda görev yapan Firdevs Yerlikaya’nın öğrencileri 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde alınacak hediyelerin ücretlerini SMA Tip 1 hastası çocuklara öğretmenleri adına bağışladılar.

Mehmet Akif İlkokulu 1/I sınıfı velileri ve öğrencileri 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde farkındalık yaratmak isteyerek öğretmenleri Firdevs Yerlikaya adına SMA Tip 1 hastası çocuklar için bağış yaptılar. Öğretmenler günü için kolları sıvayan 1-I sınıfı velileri çocukları adına topladıkları paraları SMA Tip 1 hastası çocuklar için yatırarak bu özel günü daha anlamlı hale getirdiler.

BİRİKTİKÇE ÇOĞALIR CANA CAN OLUR

1/I sınıfı velileri 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde yaptıkları anlamlı bağış için, “Biz eğer böyle bir şey yaparsak hem SMA Tip 1 hastası çocuklarımıza can oluruz hem kendi çocuklarımıza manevi değerlerin önemini daha çok iyi anlatabiliriz düşüncesiyle böyle bir hediye düşündük. Amacımız hem öğretmenimize anlamlı bir hediye vermek hem de çocuklarımıza örnek olmaktı. Çok anlamlı bir atasözü olan ‘Damlaya damlaya göl olur’un anlamını böyle günlerde daha iyi anlıyoruz. Çünkü elimizi taşın altına koydukça hem biriktikçe çoğalacak ve belki bir belki bin cana can olacağız belki bir cana kan olacağız. Her anne babayı yine bir anne baba anlar düşüncesiyle biz evlatlarımıza örnek olma yolunda böyle bir adım attık. Ve öğretmenimize çocuklarımız adına böyle bir hediye vermek istedik. Umarız bizden daha iyileri gerçekleşir ve herkes bir cana can olmanın hazzını yaşar.” İfadelerini yer verdiler.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap