ÖNLEM ALINMASI İÇİN KAZA OLMASINI MI BEKLİYORSUNUZ!

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Eskihisar feribot çıkışında her an büyük bir facia yaşanabilir. Eskihisar’a girişinde yapıldığı noktada onlarca araç sağlı-sollu park yaparken, feribotta yaşanan her sıkışma yolu içinden çıkılamaz duruma getiriyor. Bu noktada sürekli trafik kazaları meydana geliyor. Önceki gün trafik yoğunluğunun yaşandığı saatlerde bir tır otomobile çarptı. Kazada şans eseri yaralanan olmadı.

Eskihisar Feribot çıkışında araç parkları ve yoğun trafik nedeniyle kazalar artıyor. Özellikle her iki tarafta park edilen araçlar yüzünden feribot kavşağında sık sık kazalar yaşanıyor. Vatandaşların hayatını tehlikeye atan bu durum, özellikle her iki feribottan yüzlerce aracın aynı anda inmesiyle daha da kaotik hale geliyor. Bir vatandaşın tırın altına girmekten zor kurtulması, sorunun ciddiyetini gözler önüne seriyor. Belediye ve emniyet yetkililerinin bu noktada acil önlemler alması isteniyor.

HEM DURAK, HEM PARK!

Halk otobüslerinin duraklarının da bulunduğu bu bölgede, vatandaşlar da büyük tehlike altında. Hem yolcuların hem de sürücülerin güvenliği tehdit altında. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde feribottan gelen çok sayıda araç, feribot sırası bekleyen araçlar bölgenin trafiğini içinden çıkılmaz duruma getiriyor. Buna bir de Eskihisar’a giriş eklenince tehlikenin boyutları da büyüyor.  Gebze Belediyesi ve emniyet yetkilileri tarafından her iki feribotun çıkış trafik akışının düzenlenmesi ve park sorununun çözülmesi için acil önlemler alınması gerekiyor.

YATKİLİLERE ÇAĞRI YAPIYORLAR

Bölge sakinleri, belediye ve emniyet yetkililerinden acil çözüm bekliyor. Trafik düzenlemelerinin gözden geçirilmesi, park alanlarının yeniden düzenlenmesi ve denetimlerin artırılması, bu tür kazaların önüne geçmek için atılacak adımlar arasında. Eskihisar Feribot çıkışındaki trafik sorununa çözüm bulunması, bölge halkının en büyük beklentisi. Gebzeliler bu noktada yaşanan trafik sorununu sosyal medya üzerinden de sıklıkla gündeme getirerek, paylaştıkları fotoğraflarla bu noktaya dikkat çekmeye çalışıyorlar.

Gebze’nin nefes borusu olarak kabul edilen Eskihisar’a ulaşmak isteyenler alternatif yolları kullanmaya çalışsa da sokak ve mahalle aralarından geçen bu ulaşım noktaları da araç parkları ve yolun dar olması sebebiyle tehlike oluşturuyor.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap