ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLER İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPACAKLAR

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Gebze Teknik Üniversitesi ve Gebze Rehberlik ve Araştırma Merkezi arasında özel gereksinimli bireylere yönelik destek eğitim çalışmalarının planlanması amacı ile iş birliği protokolü imzalandı.

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ), toplum yararına sunduğu çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek Gebze Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) ile iş birliği protokolü gerçekleştirdi. Protokol metni GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Durmuş, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan ve Gebze Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Mustafa İşlek tarafından GTÜ Senato Salonu’nda imzalandı. İmza töreninde GTÜ Rektör Danışmanı ve İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meral Elçi hazır bulundu.

DESTEK EĞİTİM ÇALIŞMALARI PLANLANACAK

GTÜ ile Gebze RAM arasında iş birliği ve koordinasyonu sağlayan bu protokol ile özel gereksinimli bireylere yönelik destek eğitim çalışmalarının planlanması, özellikle öğrencilerin ilgisi ve motivasyonunun bilimin ışığında geliştirilmesi ve tüm eğitim hizmetlerinin niteliğinin arttırılması; eğitim programlarının geliştirilmesi, öğretmen yeterliliklerinin uygulamalı eğitim faaliyetleriyle arttırılması ve öğrenciler ile ailelerin sosyal, kültürel ve mesleki gelişimlerine destek olunması amaçlanıyor. Ayrıca GTÜ akademik ve idari personelinin özel gereksinimli bireyler ve bu tanılar hakkında genel bilgi sahibi olmaları, bilinçlendirme ve farkındalık seminerleri ile desteklenecektir. Protokol kapsamında kurumlar; araştırma ve sosyal sorumluluk projeleri, seminerler ve çalıştaylar, ders dışı etkinlikler, saha çalışmaları konularında iş birliği yürütecek.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap