SAĞLIĞIN YENİ ADRESİ BÜYÜK ANADOLU DARICA HASTANESİ HİZMETE GİRDİ

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Özel Büyük Anadolu Darıca Hastanesi sağlık hizmetine açıldı. Yönetim Kurulu Başkanlığını Op. Dr. Yakup Yönten , Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını Dr. Nilgün Yönten ‘in yaptığı ,sağlık sektöründe 28 yıldır öncü bir rol üstlenen Büyük Anadolu Sağlık (BAH) Grubu, Darıca’daki 20 bin metrekarelik yeni hastanesiyle kapılarını açtı. Genel Müdürlüğüne Tayfun Mercan‘ın getirildiği Büyük Anadolu Darıca Hastanesi, çevre dostu enerji kullanımına uygun teknik altyapısı ve akıllı bina mimarisiyle tasarlanmış olup, yüksek tıbbi teknoloji cihaz parkuru ve profesyonel uzman kadrosuyla hizmete başladı.

5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA

Hasta konforunun ve mahremiyetinin öncelikli tutulduğu, 5 yıldızlı otel konforunda, 150 yatak kapasiteli hastanede; biri hibrit olmak üzere toplam 7 ameliyathane, erişkin ve yenidoğan yoğun bakım üniteleri ile tüm branşlarda, yurt içi ve yurt dışından geniş bir hasta portföyüne hizmet verilmesi planlanıyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Tarihi Yarımadası’na yakınlığı sebebiyle sağlık turizmi alanında öne çıkan BAH Darıca Hastanesi, hasta ve yakınlarına kurumsal hizmetin yanı sıra “Sağlıkta Güven” sloganını benimseyerek aile sıcaklığı ile hem sağlık hem de güvenin adresi olmaya devam edecek. Uzun yıllardır Samsun‘ daki hastanelerinde 35 farklı ülkeye yurtdışı sağlık hizmeti veren BAH Sağlık Grubu , bu alanda edindiği tecrübe ve bilgi birikimini Darıca Hastanesi‘nde daha da geliştirmeyi planlıyor.

AKADEMİK VE UZMAN KADROSUNU GÜÇLENDİRDİ

Kocaeli eski İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney’in başhekimliğini yürüttüğü, akademik ve uzman kadrosuyla obezite ve diyabet cerrahisi, onkolojik cerrahi, beyin omurilik cerrahisi ve mikro cerrahi başta olmak üzere tıbbın birçok branşında ameliyatların yapılabildiği BAH Darıca Hastanesi, sağlık hizmetlerini ulusal ve uluslararası hastalara yönelik yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Hastanede yaklaşık 500 kişiyi istihdam etmeyi planladıklarını söyleyen BAH Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Yakup Yönten, Konya Selçuk Üniversitesi’nin eski Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin‘in BAH Sağlık Grubunun akademik direktörlüğünü üstlendiğini belirterek, akademik kadrolarını daha da genişleteceklerini, yurt içi ve yurt dışından sağlık kuruluşları ve üniversitelerle yapılan kapsamlı işbirliği anlaşmalarıyla akademik ve sağlık alanında yeni projeler hedeflediklerini belirtti. Yönten, yeni açılan BAH Darıca Hastanesi‘ nin bölgeye, ülkeye ve sağlık camiasına hayırlı olmasını dileyerek hasta kabulüne başladıklarını açıkladı.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap