SAHTE KARAVAN İLANLARIYLA VATANDAŞLARI DOLANDIRANLAR YAKALANDI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

E-ticaret ve ilan platformlarına yaz mevsimin gelmesini fırsata çevirerek verdikleri sahte karavan ilanlarıyla vatandaşları dolandıran şahıslara yönelik 4 farklı ilde yapılan operasyonlarda 11 kişi yakalandı.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce siber suçların men ve takibine yönelik olarak yürütülen dosya kapsamında;

                Liderliğini hakkında 37 farklı yakalama emri ve toplamda 36 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.B. isimli şahsın yaptığı suç örgütünün, E-ticaret ve ilan platformlarına yaz mevsimin gelmesini fırsata çevirerek verdikleri sahte karavan ilanlarının satışı ile ilgili müştekiler ile kurulan çağrı merkezine ait açık hatlar üzerinden müştekiler ile güven verici ve aldatıcı görüşmeler yaparak müştekilerden kaparo ve nakliye bedeli gibi bahanelerle aldıkları meblağları suç örgütü üyelerine ait açılan başka hesaplara ya da çeşitli sanal kripto para platformlarına aktardıkları ve sanal kripto para birimlerine çevrilen paranın izini kaybettirmeye çalıştıkları tespit edildi.

                Bu kapsamda dosya süresince belirtilen yöntemlerle birçok şahsın dolandırıldığı ve suç örgütü üyesi şahısların hesaplarına 5.500.000 TL para giriş çıkışı olduğu tespit edildi. Yürütülen soruşturma neticesinde suç örgütü üyelerinin yakalanması ve suç unsurlarının elde edilmesi maksadıyla 4 farklı ilde 11 şüpheli şahsa yönelik eş zamanlı olarak planlı operasyonda 11 şahıs yakalandı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap