ŞAKAR;“DARICA’DA EN YÜKSEK OY ORANIYLA SEÇİMİ KAZANACAĞIZ’’

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
3 Min Okuma

Gerçekleştirdiği toplantı ile basınla buluşan AK Parti Darıca İlçe Başkanı Köksal Şakar 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimle ilgili iddialı konuştu. Başkan Şakar seçimi kazanacaklarını en büyük hedeflerinin oy oranını arttırarak oy yüksek oy oranına ulaşmak olduğunu söyledi.

AK Parti Darıca İlçe Başkanı Köksal Şakar gündemi değerlendirmek üzere bir basın toplantısı düzenledi. Darıca Belediyesi Güzede tesislerinde gerçekleştirilen basın toplantısına AK Parti Darıca Tanıtım Medya Birim Başkanı Ufuk Subaşı da katıldı. Toplantıda  basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran İlçe Başkanı Köksal Şakar şunları söyledi: “1979 yılında Erzurum’da doğdum. Kendime ait bir ofisim var. Mali müşavirim.  12 Eylül’de başlayan ilçe başkanlığı sürecimizin ardından ilçe yapılanmamızı da oluşturduk. Sizlerle daha erken buluşacaktık ancak ben küçük bir operasyon geçirdim. Yerel seçim sürecimiz de başladı. Sizler bu şehrin en büyük dinamiklerisiniz. Vatandaşlarla bizler arasındaki en büyük köprüsünüz. Yerel basının özgür-hür iradesiyle yaşanılanları aktarması çok önemli. Yerel seçim sürecinde sizlerden destek bekliyoruz.

“SEÇİMİ ALACAĞIZ”

Bizim partimizde seçim dönemi diye bir şey yok. Biz hep sahadayız. Belediye başkanımızla 7/24 sahadayız. Darıca’da bizim seçimle alakalı zerre problememiz yok. Seçim kaybetmemiz gibi bir durum söz konusu değil. Olabilecek en büyük farkla seçimi alacağız. Cumhurbaşkanımız zaten halkın içinde emeklilerle alakalı da problem de çözülecek. Belediye başkan adayımız kim olursa olsun, hiçbir ayrım yapmadan teşkilatımızla beraber seçimi kazanacağız. Karşı aday da bizi ilgilendirmiyor çok fazla. Genel merkezimiz bize hangi adayı uygun görürse biz 7/24 çalışarak seçimi alacağız. 2002’den beri Darıca’ya yapılan hizmetler ortada. Kendi denkleminde doğru bir adayla doğru bir süreç yöneteceğiz. Genel siyasetten çok da etkilenmeden iyi bir seçim atlatırız diye düşünüyorum. 3 aday adayımız var. Bu 3 aday adayında da biri olacak diye bir şey yok. Genel merkezimiz hiç tahmin etmediğimiz birine de adaylık verebilir. 50 civarında meclis üyesi aday adayımız var. Bu sayının 100’ü bulacağını tahmin ediyoruz. Her kesimi içinde barındıran bir meclis listesi yapacağız. Bu dönem her parti kendi adayıyla gireceği için baraj altında kalan partilerin oyları da dağılacak. Bizim de meclis üyesi sayımız daha da artacak.

“GENÇLER MUZAFFER BAŞKAN’DAN MEMNUN”

31 Mart yerel seçimlerinde en az geçen dönemin üstünü alacağımızı düşünüyorum. Büyükşehir belediyemizin adaya odaklı yaptığı memnuniyet anketlerinde Muzaffer Başkanımızın memnuniyet oranı yüzde 60. Gençlerin AK Parti’ye oy vermediği bi düşüncesi var. Ama bu düşünce yanlış. Ben ‘Z’ kuşağının da AK Partili olduğunu düşünüyorum. Memnuniyet anketlerinde gençlerin memnuniyet yüzde70’lerde. Eray Şamdan gibi bir markamız var genç olarak.”

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap