SEN DÖKMEDİN BEN DÖKMEDİM. BU HAFRİYATI KİM DÖKTÜ?

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
4 Min Okuma

Darıca Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında millet bahçesinde çam ağaçlarının üzerine dökülen hafriyata kimse sahip çıkmadı. Kocaeli Büyükşehir ve Darıca Belediyesi biz dökmedik derken hafriyatı kimin döktüğü araştırılacak.

Darıca Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın başkanlığında gerçekleştirildi. 4 gündem maddesinin ele alındığı meclis toplantısında, İnsan kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünden gelen ‘’ memur kadro iptal-İhdas cetvelleri’’, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden gelen ‘’1454 ve 1458 adalar ile demiryolu arasında kalan alanın ISU’ya bedelsiz tahsisi, Palgaz Genel Kurul ve Yönetim Kurulu toplantılarına Darıca Belediyesini temsil etmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi maddeleri oy birliği ile, Bayramoğlu Mahallesinde 8078 metrekare parsel ile mülkiyeti  belediyeye ait 1. 453 metrekare parselin takası CHP grubunun hayır oyuna karşın AK Parti grubunun oyları ile kabul edildi.

KİM DÖKTÜ BU HAFRİYATI

Gündem maddelerinin okunmasının ardından CHP Grubunun verdiği 14 önerge okundu.

 Önergelerin okunmasının ardından Başkan Muzaffer Bıyık, sözlü anlatımda hataya düşmemek için  önergelere yazılı cevap vereceğini söyledi. CHP Grubunun ısrarı üzerine Başkan Muzaffer Bıyık birkaç önergeyi cevaplandırdı.

CHP Grubunun Darıca Millet Bahçesinde ağaçların üzerine dökülen hafriyatın ne zaman kaldırılacağı yönünde önergeyi cevaplandıran Başkan Muzaffer Bıyık, ‘’Millet Bahçesindeki bu hafriyatı Büyükşehir Belediyesi biz dökmedik diyor. Bizde Belediye olarak dökmedik diyoruz. O zaman bu hafriyatı kim döktü? Bunu araştıracağız.’’ Şeklinde konuştu.

FİYAT İNDİRİM ÖNERGESİ RED EDİLDİ

Diğer gündem maddesinde belediye sosyal tesislerine yapılan fiyat güncellemeleri ile ilgili CHP Grubu çarşı merkezindeki esnaf fiyatlarının belediyeye ait sosyal tesislerinden daha ucuz olduğu ileri sürüldü. Ayrıca tavuk menü yemek fiyatlarının yaklaşık 245 TL olduğunu ileri süren CHP Grubu bunun adaletsizlik olarak gördüklerini bundan dolayı daha önce verdikleri önergede fiyatlarda yüzde 40 indirim yapılmasında ısrarcı oldukları ifade ettiler. Başkan Muzaffer Bıyık,’da belediyeye ait sosyal tesislerindeki fiyatların özel sektöre kıyasla yüzde 30’un altında olduğunu ifade ederek amaçlarının sosyal belediyecilik adına kar veya gelir elde etmekten çok kaliteli hizmet etmek olduğunu söyledi. Başkan Bıyık, CHP Grubunun önergesini gündeme alınmasının gerek olmadığını söyledi ve yapılan oylamada gündem maddesi oy çokluğu ile red edildi.

ÖĞRETMEN HÜSEYİ CEBE’NİN İSMİ PARKA VERİLECEK

CHP Grubunun diğer önergesinde 17 yıl önce Darıca’da öğrencilerinin gözleri önünde katledilen öğretmen Hüseyin Cebe’nin ismininin bir sokağa veya bir parka verilmesi ele alındı. Başkan Muzaffer Bıyık, merhum öğretmen Hüseyin Cebe’nin isminin okula en yakın yerdeki bir parka verileceğini ifade etti. Başkan Bıyık bunun için konunun Hukuk Komisyonunda görüşüleceğini vurguladı. CHP Grubunun önergesi kabul edildi.

MÜDÜR DEĞİŞİKLİKLERİ BENİM TASARRUFUM

Darıca Belediyesi’ndeki müdür değişiklikleri ile ilgili önergeyi de cevaplandıran Başkan Muzaffer Bıyık, ‘’çalışma ekibini biz belirleriz. Bunu değerlendirecek olan da şahsımdır. Tüm arkadaşlarımız nitelikli ve profesyonel kişilerdir. Burada hiç bir mağduriyet yaşanmaz.’’ Şeklinde konuştu.

Meclis toplantısını AK Parti Darıca İlçe Başkanı Köksal Şakar ve ilçe yönetim kurulu, CHP Darıca İlçe Başkan Hüseyin Cihan Özaltan ve yönetim kurulu üyeleri de takip etti.

CHP Grubunun verdiği diğer önergelerin Başkan Muzaffer Bıyık’ın yazılı olarak cevaplandıracağını söylemesiyle meclis toplantısı sona erdi. Bir sonraki  meclis toplantısı 2 Temmuz Salı günü saat 15:00’te yapılacak.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap