TÜBİTAK BİLGEM, NATO TATBİKATINA KATILDI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

TÜBİTAK BİLGEM Siber Güvenlik Enstitüsünden Araştırmacılar NATO Siber Savunma Mükemmeliyet Merkezi tarafından düzenlenen Kilitli Kalkan 2024 tatbikatına katıldı.

NATO Siber Savunma Mükemmeliyet Merkezi (CCDCOE) tarafından Nisan ayı sonunda düzenlenen en geniş kapsamlı siber güvenlik tatbikatı olan Kilitli Kalkan 2024 (Locked Shields 2024) tatbikatına her yıl olduğu gibi bu yıl da TÜBİTAK BİLGEM Siber Güvenlik Enstitüsünden (SGE) uzman araştırmacılar ile katılım sağladık. Savunma amaçlı görevlendirilen mavi takımda 5 farklı alanda 11 uzman ile ülkemiz temsil edildi.

“GURURLUYUZ”

Ağ güvenliği, yapay zekâ güvenliği, zararlı yazılım ve tersine mühendislik, web uygulama güvenliği, gaz ve enerji sistemleri güvenliği için oluşturulan ekiplerde yer almanın yanında Estonya Tallinn’de NATO CCDCOE tarafında TÜBİTAK BİLGEM görevlisi bir uzman ise tatbikat ortamının hazırlanması için tanımlı destek takımında yer aldı. TÜBİTAK BİLGEM’den yapılan açıklamada, “Ülkemizin birçok kademesinden farklı ekiplerce oluşturulan bu organizasyonun bir parçası olmaktan dolayı gururluyuz. TÜBİTAK BİLGEM SGE ekibimizi tebrik ediyoruz” denildi.

ETİKETLENDİ:
Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap