TÜGVA GEBZE GELENEKSEL YAZ OKULU BAŞLIYOR

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

Türkiye Gençlik Vakfı tarafından her sene gerçekleştirilen yaz okulları bu sene yine dopdolu etkinliklerle başlıyor. Gebze’de Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulu, Fatih İmam Hatip Ortaokulu, Mutlukent İlkokulu ve Emlak Konutları Alparslan ortaokulunda gerçekleştirilecek yaz okulu serüveni, 1 Temmuz’da başlayıp 2 Ağustos’ta sona erecek. Sınırlı sayıda öğrencinin kabul edileceği 5 haftalık eğitim süreci içerisinde çocuk ve gençlere Kur’an’ı Kerim, Peygamberler Tarihi, İlmihal ve Ezber dersleri yapılacak.

Bununla birlikte yaz okulumuzda her gün bir etkinlik gerçekleştirilecek. Bu etkinliklerden bazıları şöyle;

Okçuluk, Bocce, Floor Curling, Zekâ Oyunları, Satranç, Geziler, Drama, Geri Dönüşüm atölyeleri, Bilgi Yarışması, Matrak, Sokak Oyunları, El işi Etkinlikleri, Kapanış Şenliği ve daha fazlası çocukları bekliyor.

TÜGVA Gebze Yaz okuluna kayıtlar için 0551 986 97 20- 0262 646 20 71 numaralı telefondan bilgi alınacağı açıklanırken, Gebze Temsilcisi Hamza Melih Malkoç; bir yandan karakter ve değerler eğitimi temel alan bir yaklaşımla öğrencilerin gönül dünyalarını zenginleştirerek manevi hazinelerine yatırım yapacak, bir yandan da sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak faaliyetlerle gençleri hem dünyevi hem de uhrevi olarak geleceğe hazır hale getirmeyi hedefliyorlar. Ayrıca TÜGVA Gebze Temsilcisi Hamza Melih Malkoç ailelerden çocuklarını TÜGVA Yaz Okulu Programına yönlendirmelerini istedi.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap