ÜÇER ZIMPARA UMSİDER’İ AĞIRLADI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
3 Min Okuma

Uluslararası Müteahhit Sanayici ve İş İnsanları Derneği (UMSİDER) üyeleriyle tanışma ve kaynaşma kahvaltısında biraraya geldi. Muallimköy’deki  Mehmet Güçtekin’in Üçer Zımpara Taşı San.ve Tic.Ltd.Şti. ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya yurt içinden çok sayıda akademisyen, sanayici ve iş insanı katıldı.

Gebze Öğretmenevi Müdürü Serdar Karadağ’ın da katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan UMSİDER Genel Başkan Başdanışmanı Mehmet Asaf Işık, dernek olarak amaçlarının sanayici ve iş insanlarını buluşturmak, ülke ekonomisine katkı sunmak olduğunu ifade ederek genç ve zinde bir ekiple bu doğrultuda çalışmaları yürüttüklerini söyledi.

İşletme sahibi Mehmet Güçtekin’in rahatsızlığı nedeniyle toplantıya geç katıldığı toplantıya evsahipliği yapan oğlu Veysel Güçtekin konuşma yaptı. Güçtekin, dernek yönetimini ve üyelerini fabrikalarında ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şirketin kuruluşundan da bahseden Güçtekin, 1981 yılında kurulan fabrikada ürettikleri savunma sanayinden otomotiv gibi çeşitli sektörlerde kullanılan çok özel ürünleri 40 ülkeye ihraç ettiklerini yakın zamanda bu ülkelerin arasına Çin’i de dahil edeceklerini ifade ederek; ‘’burada bir başarı varsa bu başarının ana temeli AR-GE çalışmalarıdır. Geliştirmeye ve yeniliklere çok önem veriyoruz.’’ Dedi.

Daha sonra Derneğin Gençlik Vizyon Kurulu Başkanı Recep Koç yaptığı konuşmada genç, üniversitede okuyan başarılı arkadaşları bünyelerine dahil ettiklerini, hazırladıkları projelerle geleceğin Türkiye’sine katkı sunmak amacıyla çalışmalar yaptıklarının altını çizdi.

Toplantının kapanış konuşmasını Uluslararası Müteahhit Sanayici ve İş İnsanları Derneği Zeki Gedikoğlu yaptı. Gedikoğlu kendilerini ağırlayan, ev sahipliği yapan Üçer Zımpara Taşı Sahibi Mehmet Güçtekin, oğlu Veysel Güçtekin ve çalışanlarına teşekkür etti. UMSİDER’in 60 ilde teşkilatlanan 45 yabancı ülkede temsilciliği olan bir dernek olduğunu, iş insanlarına olduğu kadar ülke ekonomisine katma değer sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Derneğin yapısından da bahseden Gedikoğlu, her meslekten her guruptan iş insanının dernek çatısı altında yer aldığını ifade ederek; ‘’biz iş insanları, akademisyen ve gençlerden oluşan, yurt içinde ve yurt dışında saygınlığı olan büyük bir aileyiz. Siyasi ayrım olmadan herkese eşit mesafedeyiz. Bizim amacımız sanayicilerimize, iş insanlarımıza ve ülkemize ekonomik katkı sağlamak. Bunun içinde çok sayıda proje üretiyor ve değerlendirmeye alıyoruz.’’ Dedi.

Konuşmaların ardından dernek üyeleri fabrika gezisi yaptırıldı. Rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılamayan işletmenin kurucusu ve sahibi Mehmet Güçtekin’de fabrika gezisine dahil oldu. Üretim, ürünler ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap