UMSİDER’DEN TRAKYA’YA ÇIKARMA

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

Uluslararası Sanayici ve İş İnsanları Derneği (UMSİDER) Genel Başkan Zeki Gedikoğlu, dernek yönetimi ve Genç UMSİDER’den bir grup ile görüşmelerde bulunmak üzere Lüleburgaz Ticaret Borsası Başkanı Kenan Var ile işadamı Fikri Gücek daveti üzerine Lüleburgaz’a gitti.

Ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde ağırlıklı olarak Trakya’da üretilen zirai ürünlerin yurt içi ve yurt dışında pazarlanması ile ticari ilişkiler  konusu görüşüldü. Dernek Başkanı Zeki Gedikoğlu ziyaret ve görüşmeler hakkında şu bilgileri verdi;’’ Oldukça sıcak ve samimi karşılandığımız bu anlamlı ve özel iş ziyaretinde bölgedeki zirai mahsuller ile ayrıca geleneksel yöntemlerle üretilen coğrafi işaretli ürünlerin ülke içi ve dışındaki pazarlara çıkarılması için etüd yapılması hususunda ortak bir irade oluştu. Kooperatif veya emsali ortak bir yapıyla tarımsal ürün üreticileri ile tüketiciler arasında aracısız temas yoluyla ticari ilişki kurulmasının zemininin araştırılmasına karar verildi.

Ziyarette ayrıca, bölgeler arasındaki sanayi mal ve mamulleri ile zirai ürünlerin Avrupa’ya çıkış kapısı olan Trakya illerimiz üzerinden piyasalara arz edilmesi konuşuldu. Karşılıklı faydaya  dönük bu ziyaretlerimiz devam edecektir.’’

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap