ÜNAL KARAHASAN CHP KONGRESİNE KATILMAMA KARARI ALDI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

Bugün Ankara’da başlayan Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 38. Olağan Kurultayında Genel Başkan adaylarından Ünal Karahasan, ‘’ Ortada teorik ve içerik tartışmaların yaşandığı bir KURULTAY yok. Delege aritmetiği ile sonucu belli bu GENEL KURUL mizansenine de İTİRAZ EDİYORUM ve katılmıyorum.’’ İfadeleriyle kongreye katılmama kararı aldı. Konu hakkında açıklama yapan Karahasan’’

*73 yıldır tek başına iktidara gelemeyişe, 22 yıldır AKP’ye yenilmeye İTİRAZ ETTİM!

CHP, teorik ve içerik yönden uzun yıllardır fikri ve fiziki erozyona uğratıldı. Sağ partilerden gelenlerin siyasal işporta tezgâhına dönüştürüldü. İTİRAZ ETTİM!

* Benim açıklamam dikkatle dinlenirse Genel Başkan Adayı olmadım. Bir tek delegeyi dahi arayıp imza istemedim. 27.09.2023 CHP Gen. Merkezindeki 1 sa.15 dakikalik basın açıklamamın tamamı internette var.

*Otoriteryan Genel Başkanlık organının kaldırılması ve çağdaş, bilimsel, inovatif yönetişim yaklaşımıyla örgüt iradesi için GENEL SEKRETER temsiliyeti önerdim.

* Ortada teorik ve içerik tartışmaların yaşandığı bir KURULTAY yok. Delege aritmetiği ile sonucu belli bu GENEL KURUL mizansenine de İTİRAZ EDİYORUM ve katılmıyorum.

* 6 Kasım sonrası yarılmaları görüyorum. Onları önlemek sadece parti sorumluluğu değil, ulusal bütünlüğü korumak için de önemli. Bu uğurda toplumsal çalışmalara ara vermeden devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygılarımla…’’ şeklinde açıklama yaptı.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap