YENİ E-BEYAN UYGULAMASI’NA GEBZE KATKISI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

Gelir İdaresi Başkanlığı Teknoloji ve Gebze’de bulunan TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü iş birliğinde geliştirilen e-Beyan Uygulaması Banka Muameleleri Vergisi Beyannamesi ile kullanıma açıldı.

Gelir İdaresi Başkanlığı Teknoloji ve TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (YTE) iş birliği kapsamında geliştirilen e-Beyan Uygulaması Banka Muameleleri Vergisi Beyannamesi ile mükelleflerin kullanımına açıldı. Proje kapsamında Gelir İdaresi Başkanlığının mükelleflerden beyanname alma işlemlerinde performans artışlarının yanı sıra mükelleflerin hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde vergi beyanname vermeleri açık kaynak kod yazılım ile geliştirilen daha etkin sistemde devreye alındı.

“TEKNOLOJİLERİN KALBİNDE YER ALMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Sistem sadece Banka Muameleleri Vergisi mükelleflerine değil, toplam 7 buçuk milyon mükellefin hizmetine sunuldu. TÜBİTAK BİLGEM’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Tüm vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak teknolojilerin kalbinde yer almaya devam ediyoruz.”

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap