YENİDEN REFAH’TA KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI PROF. DR. DOĞAN AYDAL

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
5 Min Okuma

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, düzenlediği aday tanıtım programı ile açıkladığı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doğan Aydal’ı tanıttı.

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri öncesi Yeniden Refah Partisi, büyükşehir belediyeleri ve ilçe belediyeleri için adaylarını açıklıyor. Kandıra, Körfez, Derince, Gölcük Belediye Başkan adaylarını açıklayan Yeniden Refah, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nı Doğan Aydal olarak açıkladı. Başkan Adayı Doğan Aydal için parti genel merkezinde tanıtım toplantısı düzenlendi. Programa YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, YRP Kocaeli Milletvekili Mehmet Aşıla, YRP Kocaeli İl Başkanı Ali Taştan ve İl Yönetim Kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve Yeniden Refah Partisi Darıca Belediye Başkan Aday Adayı Ferhat Yılmaz katıldı. YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, tanıtım toplantısındaki konuşmasında, “Yeniden Refah Partimiz bilindiği üzere 14 Mayıs seçimlerinde ciddi bir çıkış ortaya koydu ve 5 milletvekili çıkardı. 21 seneden sonra meclise Milli Görüş’ü taşıdık. Yeniden başlıyoruz, mart seçileriyle birlikte yükselişimiz sürecek ve 2028 seçimlerinin favorisi olacağız. Bu noktaya gelmemizde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Partimiz 3 buçuk ayda yüzde 40 büyüdü, 250 bin üyeden 350 bin üye sayısına ulaştık. Bu devam edecek, 400 bin üye ile 31 Mart seçimlerine gireceğiz. 150’ye yakın belediye başkanımızı açıkladık, bugün de bir büyükşehir belediyesi olmak üzere belediye ve ilçe belediye başkanı adaylarımızı açıklıyoruz. İlan edeceğimiz tüm adaylarımıza başarılar diliyorum. İnanıyorum 31 Mart sonrası adaylarımız başkanlarımız olacak ve 94 ruhu ile birlikte yeniden Milli Görüş Belediyeciliği ile vatandaşı buluşturacak. Teşkilatlarımızdan adaylarımızla kenetlenerek çalışmalarını, gayret etmelerini rica ediyorum. 31 Mart’tan sonra aday arkadaşlarımızı belediyelerinde başkan olarak ziyaret edeceğiz” dedi.

“FAY HATTINA GÖRE ÇALIŞMA”

Prof. Dr. Doğan Aydal, toplantıdaki konuşmasında şunları söyledi: “Türkiye’ye neler yapabiliriz üzerine çalıştık. 7 bin 722 sayfalık kitabımızı hazırladık ve şehirlerimizi tanıdık. Kocaeli için de neler yapacağımızı planladık. 81 ilimize 681 proje kitabımız ve kaynak paketlerimiz ülkemize nasıl dolar kazandıracağımız konusunda çalıştık. Kocaeli’den aday olduk, bize şimdi ‘Aday olduğunuz yerden misiniz?’ diye sorulacak ama ben devlet yönettim. Erbakan hocamın başbakanlık müsteşarı olarak görev yaptım. Milli Güvenlik Kurulu’ndaydık, yatırımlar kontrolümdeydi. Devleti, milyonları yönetmiş biri Kocaeli gibi büyükşehir bir şehri de iyi bir şekilde yönetecektir. Kocaeli, Türkiye’yi ayakta tutan şehirlerdendir ve deprem bölgesidir. Deprem olursa o bölge ve Türkiye çok büyük yara alır. Eğer biz seçilirsek benim de mesleğim olduğu için depremi önceden yer altı sularını inceleyerek, takip ederek tespit edeceğiz. Çünkü deprem öncesi yer altı sularında muhakkak kimya değişir ve bulanır. Bunu kullanacağız. Kocaeli’de tarımın nasıl kalkındırılacağını göstereceğiz. Önce belediyeye girip elde olana bakacağız, yapacaklarımızı öncelik sıralamasıyla yapacağız. İnşallah çok iyi bir resim ortaya koyacağız. Fabrikaları görmezden gelemeyeceğiz, onlar ülkemizin değerleri ama altlarından geçen fay hatlarına göre çalışma yapacağız.”

“AMACIMIZ, ŞEHRİMİZİN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRMEK”

Toplantıya katılan Yeniden Refah Partisi Darıca Belediye Başkan Aday Adayı Ferhat Yılmaz da Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ilan edilen Prof. Dr. Doğan Aydal’a başarılar diledi ve şunları söyledi: “Öncelikle, Sayın Doğan Aydal’ın adaylığını açıkladığı bu önemli dönemde, kendisine gönülden başarılar diliyorum. Prof. Dr. Aydal’ın deneyimleri, bilgi birikimi ve vizyonuyla Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini en iyi şekilde yerine getireceğine olan inancımız tamdır. Kendisi, şehrimize değer katacak projeleriyle, halkımızın yaşam kalitesini yükseltmeyi hedeflemektedir. Aynı çatı altında bulunan bir partinin mensubu olarak, birbirimize destek olmak, ortak idealler etrafında birleşmek ve birlikte güçlenmek en büyük sorumluluğumuzdur. Yerel yönetimler, halkın doğrudan yaşamını etkileyen ve gelişimine katkı sağlayan önemli birer unsurdur. Bu sebeple Yeniden Refah Partisi olarak, şehrimizin geleceğini şekillendirme amacıyla bir aradayız.

“DARICA’NIN VE KOCAELİ’NİN DAHA AYDINLIK YARINLARA ULAŞMASINI SAĞLAYACAĞIZ”

Sayın Doğan Aydal’ın ile birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, Darıca Belediye Başkanlığı için de var gücümüzle çalışacağız. Bu görevi üstlenme kararımda, partimizin ilke ve değerlerine olan bağlılığım, şehrimize katma değer sağlama arzum ve siz değerli hemşehrilerimin desteği büyük etkenlerdir. Sevgili Darıca halkı, sizlerin güvenini kazanmak, sorumluluğunu taşıdığımız bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için buradayım. Sizlerle birlikte, daha yaşanabilir, daha huzurlu ve daha güzel bir Darıca için çalışmaya hazırız. Sayın Prof. Dr. Doğan Aydal’a başarılar diliyor, partimizin birlik ve beraberlik içinde güçlenerek, halkımıza hizmet etme sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getireceğimize olan inancımı ifade ediyorum. Hep birlikte el birliğiyle, Darıca’nın ve Kocaeli’nin daha aydınlık yarınlara ulaşmasını sağlayacağımıza inanıyorum.”

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap