BERKAY KÖK PALET SEKTÖRÜNÜN ÖNEMLİ İSİMLERİNDEN OLDU

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

2018 yılında al-sat olarak girdiği palet sektörüne bugün sanayi kuruluşlarına ayda 15 bin sıfır palet üretimi yapan 2 işletmenin yöneticiliğini yapan Genç ve başarılı İş İnsanı Berkay Kök, iş yaşamındaki başarısının sırrını kaliteli üretim ve işini severek yapmak olduğunu söyledi.

Kullanılmış paletleri alım satımı olarak 2018 yılında ticarete atılan Berkay Kök bugün, ARD Palet markasıyla sıfır palet, Palet 75 ile de ikinci el veya geriye dönüşüm palet işi yapmakta. Genç ve başarılı iş insanı Berkay Kök, geldiği süreci ve çalışmaları Batı Yakası Medya’ya anlattı.

‘’2018 yılında arkadaşlarından örnek alarak palet sektörüne girdim. Firmalara ve sanayi kuruluşlarına hizmet vermeye başladık.

İlk önce, al-sat olarak başladım. Ondan sonra 1 sene sonra komple sıfır işine girerek, sıfır palet üretim işi yapmaya başladım firmalara. Bu süreç tabiki kolay olmadı arkadaşlarımız kapı kapı sanayi kuruluşlarını ve işletmeleri gezdi kartvizitler bıraktı görüşmeler yaptık.

Bunların içerisinde, 10, 12 adet firmamız oldu,  bunun yanı sıra kuruluşumuzdan bu yana birlikte çalıştığımız müşteriler var. 

Önceden 3 tesisimiz bulunmaktaydı. Biz bu tesisimizin bir tanesini kapattık. Dilovası Çerkeşli’de Organize Sanayi Bölgesinde ve Tepecik köyündeki işletmelerimiz devam etmekte. Önümüzdeki süreçte Çerkeşli’deki işletmemizi de kapatıp Tepecek’teki tesisimize taşıyacağız.

Tepecik Köyündeki atölyemiz 4 buçuk dönüm üzerine kuruldu. Burada firmalara sadece sıfır palet, ahşap palet, sandık üretimi yapıyoruz.Günlük üretim kapasitemiz şuan 500 palet yani aylık hemen hemen 15 bin, 16 bin palet üretiyoruz özel ölçü olarak. Bugün 18 çalışanımızla hizmet veriyoruz.

Bizim sektörde, dal alanları çok farklı mesela kimisi 2. el palet işi yapıyor, kimisi geri dönüşüm işi yapıyor, kimisi sıfır işi yapıyor. Yani işin dalları çok ama 4, 5 daldan oluşmakta, bizde bu işin sıfır alanındayız. Sıfır alanında hizmet veriyoruz. Yaptığımız işi severek yapıyorum bunun yanı sıra kaliteli işçilik ve malzeme olmazsa olmazlarımızdır.’’

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap