DARICA’DA ‘KADIN’ DAYANIŞMASI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
1 Min Okuma

AK Parti Darıca İlçe Başkanı Selma Gülenç, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından mahalle muhtarı seçilen kadın muhtarlara hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu.

31 Mart mahalli idareler seçiminin ardından mahalle muhtarı seçilen kadın muhtarlara AK Parti Darıca İlçe Başkanı Selma Gülenç hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu. Başkan Gülenç’e ziyaretlerinde; Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın eşi Havva Bıyık, Darıca Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Nurgül Kaveci, ilçe yöneticileri de eşlik etti.

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ AÇISINDAN ÖNEMLİ

Gülenç ve beraberindekiler ilk olarak Fevziçakmak Mahallesi’nde mahalle muhtarı seçilen Aysun Kaçaran’ı ziyaret etti. Burada gerçekleştirdiği konuşmada, kadın muhtarların seçilmesinin toplumsal cinsiyet eşitliği açısından önemli bir adım olduğunu vurguladı. Gülenç, Kaçaran’a yeni görevinde başarılar dileyerek, mahalle sakinlerinin hizmetlerinden memnun olması temennisinde bulundu.

FARKINDALIĞI ARTTIRMAK İÇİN ADIM

Daha sonra Yalı Mahallesi Muhtarı Sema Berk ve Emek Mahallesi Muhtarı Havva Köse’yi ziyaret eden Gülenç, kadın muhtarların toplumdaki rolünün güçlenmesinin, yerel yönetimlerde daha kapsayıcı ve çeşitli karar alma süreçleri oluşturulmasına katkı sağlayacağını belirtti. Gülenç, bu ziyaretlerin, kadınların siyasi katılımını artırmaya ve toplumdaki farkındalığı artırmaya yönelik bir adım olduğunu ifade etti.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap