‘’DARICA’YA HİZMET ETMEK BOYNUMUZUN BORCU’’

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
6 Min Okuma

Geçtiğimiz hafta sonu Kocaeli Kongre Merkezi’nde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un katılımıyla düzenlenen aday tanıtım töreninde AK Parti Darıca Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ayağının tozuyla Batıyakası Televizyonu’na konuk oldu.

İlter Öztürk’ün sunduğu ‘Yerel Gündem’ programına katılan Başkan Muzaffer Bıyık, geçmişten bu yana olan süreci değerlendirdi, 31 Mart Yerel seçimlerinde seçilmesi durumunda hedeflerinden kesitler sundu.

1977 Yılında Emek Mahallesi’nde doğmuş, çocukluk ve gençlik yıllarını Darıca’da geçirmiş aile şirketi olan fırında çalışıp hayatını kazanan biri olarak bugün belediye başkanı olarak hizmet etmenin mutluluğunu yaşadığını vurgulayan Başkan Muzaffer Bıyık, ‘’1968 yılından bu yana bizi sahiplenen bu kente, bu kentin insanlarına hizmet etmek benim boynumun borcudur’’ dedi.

YÜZDE 52 OY ORANIYLA BAŞKAN SEÇİLDİ

2008 yılında meclis üyesi adaylığı, sonrasında ilçe yönetim kurulu üyeliği ile birlikte aktif siyasete başlayan Muzaffer Bıyık 2009 – 2018 yılları arasında Darıca İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. Bu dönem de üç ilçe kongresi geçirerek 8 ayrı seçim ve referandumu başarı ile yönetti. 2019 seçimlerinde Cumhur ittifakının adayı olarak %52,5 oy oranıyla alarak belediye başkanı seçildi.

CANLA BAŞLA HİZMET ETMEYE ÇALIŞTIM

Başkan Muzaffer Bıyık başkanlığı dönemini şöyle anlattı; ‘’Halkımız bize hizmet etme yetkisi verdi. Biz de canla başla gayret ederek halkımıza mahçup olmayacağımız bir şekilde hizmet etmeye çalıştık. Vatandaştan korkmadan vatandaşın derdiyle derdine dertleşen 7/24 makam odalarında değil sokaklarda görülen bir Belediye Başkanı olmaya çalıştım. Gayemiz, Büyükşehir Belediyesi beraber bu kentin yarınlarına dedikodudan uzak kavgadan eserler bırakmak. Şimdiye kadar hep öyle çalıştık, 5 yıllık belediye başkanlığım süreci içerisinde başka bir siyasi partinin lideriyle başkanıyla siyasetçileriyle bir siyasi bir kavganın içerisinde kimse görmemiştir Çünkü bize vatandaşımız buraya hizmet etsin diye yetkiyi verdi. Bizim de derdimiz hizmet etmek bu bağlantıda çalışmalarımız olacak. Yine eserler üzerinde çalışarak üzerine koyacağımız kentimizi 2029 yılında bir üst segmente çıkaracağımız bir süreç olacağını olan inancında tamdır. Heyecanımız aşkımız sevdamız bu kent için kalbimiz daha hızlı çarpmaya devam ediyor.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI SİYASET DEĞİL GÖREVDİR

Ben hep söylerim siyaset bir meslek değildir. Para kazanma yeri değildir. Belediye Başkanlığı da bir meslek değil bir görevdir. Bizim ticaretimiz işletmemiz 1968’den beri aynı noktada kardeşlerimizle birlikte faaliyet gösteriyor. Ben abilerimin sayesinde ilçe başkanlığı yaptım. Yoksa ekonomik bir özgürlüğün olmadığı zaman siyaset yapamazsınız. Şunu da belirtmekte fayda var.

 Muzaffer Bıyık bir ismini hiçbir zaman devletle kamuyla hiçbir zaman yan yana koyamazsınız. İşletme sahibi olduğumuz ticarethane kamuda 1 liralık faturası olmayan kendi halinde özel bir işletme. Ben de burada Belediye Başkanlığı yapıyorum yarın bu iş bittiği zaman yine ekmek teknemizin başına geçeceğiz. Bu Şehirde doğup büyümüş ticaret yapan biri olarak gidecek başka bir yerimiz yok.

BU KENTE HİZMET ETMEK BOYNUMUZUN BORCU

Siyasetteki varlık sebebimiz Darıca’dır. Darıca gerçekten çok muhteşem bir coğrafyaya sahip çok güzel insanları olan Türkiye’nin bir mozaiği bir şehirdir. Anadolu’nun her bölgesinden insanlarının olduğu güzel bir coğrafyanın bir parçasıyız. Kazandıklarımız her şeyi bu kente borçluyuz nihayetinde rahmetli babam memleketten imkansızlıklardan dolayı buraya gelmiş ve burada bu coğrafi bize kucak açmış ekmek vermiş belediye başkanlığı görevi vermiş bu şehre hizmet etmek boynumuzun borcumuzu ödemek boynumuzun borcudur.

HERKESE EŞİT HİZMET

Siyaseti seçilene kadar yaparsın. Ben bir siyasi partinin temsilcisiyim, şimdi ben AK Parti’de 9 yıl İlçe Başkanlığı yapmış birisi olarak benim AK Partili olan gönül bağımı kopma ihtimali ve şansı yok veyahut da Cumhurbaşkanımıza karşı olan sahiplenme duygumu koparma gibi bir durum olamaz. Ancak benim bu kentte yaşayan herkesin belediye başkanı ve herkesi eşit derecede hizmet etmek zorunluluğum var.  Ben herkesin belediye başkanı olan olmak zorundayım. Bize oy vermeyen vatandaşlarımıza hizmet etmemek gibi bir şey söz konusu olamaz. Sokakta geziyorsun birebir sokağın nabzını tutman lazım senin rotanla milletin rotasının aynı olması lazım ve bizim rotamız da bu. Akşam yastığa başını koyduğunuzda kafanız rahat olmanız lazım

KENTSEL DÖNÜŞÜM OLMAZSA OLMAZ

Büyüklerimizi yapmış olduğu istişarelerle birlikte Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük Birlik Partisi ve AK Parti’nin büyükleri ve Cumhurbaşkanımızın olurları ile 2024 yerel seçimlerinde yine Cumhur ittifakının adayı olduk. Amacımız kentimize hizmet etmek. Vatandaşların deprem riskinin taşımadığı korkulu rüyaları görmediği kabusu da uyanmadığı bir kenti hayal ediyoruz ve arzu ediyoruz. Bunu başaracağız.  Büyükşehir Belediyesi ile birlikte şu an 5- 6 noktada çalışmamız devam ediyor.

EKSİKLİKLER BİTMEZ

Darıca dediğimiz zaman günübirlik Turizm’in zirveye çıktığı sosyal ve kültür alanlarda insanların mutlu olduğu, özellikle gençlerin sosyal donatı alanlarında daha özgürce hareket edebileceği, çocuklarımızın oyun alanlarının arttırıldığı bir noktaya geldik. Bunun yanı sıra yaşayan şehirde eksik bitmez her yıl yaklaşık 6.000’in üzerinde bir nüfus artışı var yine her yıl 500 tane inşaatı ruhsat veriyoruz. Çalışmalarımızı ve geleceğimiz bu yönde planlamak zorundayız.

ANA ULAŞIM VE KENTSEL DÖNÜŞÜM

31 Mart yerel seçimleri sonrası, ikinci dönemi için Büyükşehir belediyemizle birlikte çok ciddi çalışıyoruz. İkinci dönemin ağırlığı kentsel dönüşüm ve ulaşım olacak. Yakın bir zamanda düzenlenecek toplantıda ikinci 5 yılın çalışmalarının yer alacağı seçim beyannamemizi kamuoyu ile paylaşacağız.”

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap