GEBZE’NİN SAĞLIK ÜSSÜ TARİHE KARIŞTI!

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
3 Min Okuma

Gebze Belediyesi’nin gözde projelerinden biri olan İlyasbey Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde, ‘Meydan ve Yer Altı Katlı Otopark’ çalışmaları için İlçe Sağlık Müdürlüğü binasında başlatılan yıkım işlemleri tamamlandı. 40 yıllık Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü binası tarihe karışmış oldu.

Gebze’yi ‘Sağlam’a alan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün gözde projelerinden biri olan İlyasbey Sağlıklı Yaşam Merkezi iki ay önce hizmete açılmıştı. Eski Gebze Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alana yapılan İlyasbey Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin karşısında bulunan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve müdürlüğe bağlı binaların taşınma işlemi de yeni binaya yapıldı. Taşınma işlemlerinin ardından Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün bulunduğu alandaki binalarda başlayan yıkım işleri tamamlandı. Yaklaşık 40 yıldır aynı binada hizmet veren Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün binası da tarihe karışmış oldu.

YIKIM İŞLEMLERİ TAMAMLANDI

Yıkım işlerinin tamamlandığını söyleyen Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz şu açıklamalarda bulundu: “Yıllardan beri Gebze’ye hizmet eden Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü ve bağlı olduğu birimler yıkım işlemlerinden dolayı karşı tarafta eski devlet hastanesinin yerine yapmış olduğumuz modern İlyasbey Sağlıklı Yaşam Merkezi’ne taşındı. Yaklaşık 40 yıldır Gebze’ye hizmet eden Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü binasının da yıkım işlemlerini tamamladık.

“KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ”

Bu bir kentsel dönüşüm projesi aynı zamanda. Bu binaların yıkım işlemlerinin tamamlanmasının ardından yer altında tam 540 araçlık bir otopark inşa edeceğiz ve üstünü de meydan olarak düzenleyip kentimize soluk aldırmış olacağız. Gebze’nin ihtiyacı olan her türlü altyapıyı, üstyapıyı yapma gayretindeyiz. Projemiz şimdiden Gebze’mize hayırlı olsun.”

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN BAŞKAN BÜYÜKGÖZ’E TEŞEKKÜR

Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu da Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’e gerçekleştirdiği çalışmalardan ötürü teşekkür ederek, “Yaklaşık 40 yıldır, Gebze bölgesinde Sağlığın Merkezi olarak hizmet veren, Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü binası bugün yıkılarak tarihe karıştı. Bu süre zarfında bu binada görev yapan başta eski İlçe Sağlık Müdürlerimiz Dr. İsmail Dağcı ve Dr. Şakir Saldırıcı olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Zinnur Büyükgöz’e burada gerçekleştirmiş olduğu tüm çalışmalar için de ayrıyeten teşekkür ederim” dedi.

İLYASBEY SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ’NDE NELER VAR?

Projede bin 111 metrekare Aile Sağlığı Merkezi, 358 metrekare Verem Savaş Kliniği, 158 metrekare Hizmet Birimleri, 913 metrekare eğitim merkezi, bin 37 metrekare İlçe Sağlık Müdürlüğü, bin 117 metrekare Sağlıklı Yaşam Merkezi, bin 117 metrekare AÇSAP, 506 metrekare KETEM, 863 metrekare OSGM ve 213 metrekare mesai dışı hizmet alanı yer alıyor. İlyasbey Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin ikinci etabında, 540 araç kapasiteli otopark ve meydan çevre düzenlemeleri yapılacak.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap