KÂŞİF ŞAHİNKESEN GEBZE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
7 Min Okuma

 Şahin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kâşif Şahinkesen AK Parti’den Belediye Başkan aday adayı oldu.

* Kâşif Şahinkesen: Her şey yapacağınız işin hayalini kurmakla başlar. Ben hayalini kurduğum her projeyi hayata geçirdim. Şimdi en büyük hayalim, Gebze’yi birlikte yönetmek beş yıllık dönem içerisinde tüm sorunlarından kurtulmuş modern bir kent inşa etmek.”

* Kâşif Şahinkesen: Var bir hayalim: İstiyorum ki evsiz-işsiz kimse kalmasın. Belediye hem ev hem iş üretsin. İnsanlarımızın yüzü gülsün. Sanayi’nin başkenti Gebze Türkiye’ye örnek bir kente dönüşsün.”

Gebze’nin evladı olan, Gebze ticari yaşamına yaptığı yatırımlarla katkı sunan Şahin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kâşif Şahinkesen AK Parti’den Gebze Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu. Şahinkesen adaylık başvurusunu dün AK Parti Gebze ilçe Teşkilatına teslim etti.

İLÇE BAŞKANI TESLİM ALDI

Kâşif Şahinkesen başvuru formunu ve evraklarını AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya’ya teslim etti. Recep Kaya Şahinkesen’e başarılar diledi. Kaya, “ başvuruların yarın sona ereceğini belirterek aday adaylığı sürecinde AK Parti’ye yoğun bir ilgi olduğunun altını çizdi.

YÜZÜ GÜLEN BİR KENT OLACAĞIZ

AK Parti’den Gebze Belediye başkanlığı için aday adayı olan Kâşif Şahinkesen, “ Gebze’nin sorunlarını biliyorum, bunların nasıl çözüleceğini de yıllardan beri her platformda dillendiriyorum. Görev verilmesi halinde Gebze halkı ile omuz omuza bir çalışma yaparak birlikte Gebze’yi Türkiye’nin en modern kentlerinden birisini konumuna getireceğiz. Tek hedefim bu kentte yaşayan insanları mutlu etmek, yüzü gülen bir kent portresi ortaya çıkartmak” dedi.

İSTİKRARLI İKTİDAR’A İSTİKRARLI BELEDİYE

AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak kabul ettiğini, bu prensip doğrultusunda çalışmalar yaptığı belirten Kâşif Şahinkesen başvurusun ardından yaptığı açıklamada önemli konulara değindi:

“Biz görevi talep ederiz. Deneyimlerimizle, projelerimizle Gebze’yi yönetmeye talip olduğumuzu ifade ederiz. Bu görev bize verilirse bunu emanet olarak kabul eder, bu kentte yaşayan insanlarla birlikte Gebze’yi yönetiriz.

Var bir hayalimiz: İstiyoruz ki Sanayi’nin başkenti olan Gebze Marmara bölgesinin ve Türkiye’nin incisi haline gelsin. Uygulayacağımız projeler ve yatırımlar Türkiye’nin tüm yerel yöneticilerine örnek olsun. Önceliğimiz yüzü gülen, yerel sorunlarından arınmış huzurlu bir kent ortaya çıkartmak. İktidar ile Gebze arasında köprü kurarak Kocaeli Büyükşehir’in maddi ve manevi hamiliğinde Gebze’ye 5 yılda çağ atlatmak istiyoruz.

Var bir hayalimiz: İstiyoruz ki Gebze’de evsiz işsiz hiç kimse kalmasın. Belediye olarak projeler üreterek iş dünyası ile işsizleri bir araya getirecek yerel bir birim oluşturalım. Evi olmayan dar gelirli vatandaşımızın ev sahibi olması için ucuz konutlar üretelim.

İKTİDARIN PEŞİNE TAKILALIM

Biz de Türkiye genelinde olduğu gibi istikrarlı bir iktidarın peşine takılalım. İstikrarlı bir Gebze meydana getirelim. Yatırımlar kervanına Gebze’nin her mahallesini sokağını katalım. Gebze’de bulunan tüm kurumlarla birlikte koordineli olarak çalıştıralım. Sanayinin başkentinde sanayicilerle Gebze’yi kucaklaştıralım. Onların bu kente katkı sunmasını sağlayalım. Yatırım alalım, hizmet üretelim. Bunlar hep çalışmakla oluyor, koordinasyonla oluyor. Biz buna hazırız, biz bunu Gebze halkı ile birlikte başaracağız.”

KÜSMEK YOK-YILGINLIK YOK BİRLİKTE HAREKET ETMEK VAR

AK Parti’den belediye başkanlığı için aday adayı olan Kâşif Şahinkesen ayrıca bu süreçte aday adayı olan tüm partili arkadaşlarına başarılar diledi. Şahinkesen, “ Ben merkezli bir çalışma hayatının içinde hiç olmadım. Paylaştıkça işimi büyüttüm. Siyasette de aynı yolu izledim. Partime hiçbir zaman küsmedim, sırtımı dönmedim. Bu süreç nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın aynı tempoda partimin yanında olmaya devam edeceğim. Kitabımızda küsmek, yılmak, geriye çekilmek gibi kelimeler hiç yazmadı. Biz seçim dönemleri partilisi değiliz. AK Parti’nin kuruluşundan itibaren bu yapının içerisinde yer almış, başarısı için mücadele etmiş bir gönül eriyim. Yoluma aynı şekilde devam edeceğim” dedi.

KÂŞİF ŞAHİNKESEN KİMDİR?

2 Temmuz 1954’de Amasya Merzifon’da doğdu. İlk ve orta tahsilini Merzifon’da, Yükseköğrenimini İzmir Hava teknik okullarında yaptı. Türk Hava Kuvvetlerinden emekliye ayrıldı. 1975 yılında ilk iş hayatına Şahin Elektroniği kurarak başladı. 1985 yılında Gebze’ye yerleşti.

Yıllar içerisinde yatırımlarını Şahin Şirketler ve Şahin Medya Grubu içerisinde birleştirdi. İnşaat alanından, Beyaz eşyaya, Mobilya’dan, Enerji ve İnternet yatırımlarına kadar birçok sektörde başarıya imza atan Kâşif Şahinkesen, Medya yatırımlarına ağırlık vererek Radyolar, TV, Gazete, Dergi, Matbaacılık sektöründe de başarılı bir süreç izledi.

İş hayatının yanı sıra Dernekler,  STK’lar ve Vakıflar içerisinde çalışmalar da yapan Şahinkesen Sıra ile Amasyalılar Derneğini kurdu. GİMDER, TİMDER, KİMEDER, TÜKSİAD, Gebze Bölge SİAD’lar

Birliği, Orta Anadolu Dernekler Birliği, DASİAD, MARİMDER’in kuruluşunda yer aldığı gibi bu STK’larda dönem dönem başkanlık görevini başarı ile yürüttü.  MÜSİAD içerisinde yaptığı çalışmalarla Gebze’yi kısa sürede Türkiye’nin MÜSİAD alanında en güçlü yapılanmalarından birisi konumuna getirerek, örnek teşkil etti.

SİYASİ HAYATI

AK Parti’nin 14 Ağustos 2001’de kuruluşunda Amasya’da Sayın Akif Gülle ile birlikte kurucu kadroda yer alan Kâşif Şahinkesen, partinin Amasya’da ve bağlı ilçelerde teşkilatlanması adına büyük emek sarf etti. AK Parti Genel Merkez’in talimatlarına sadık kalarak, tüm direktifleri eksiksiz yerine getirdi.

Kâşif Şahinkesen, Amasya’daki organizasyon çalışmalarını başarıyla tamamladıktan sonra, Gebze ve Kocaeli’nin merkez ilçeleri başta olmak üzere, Gazete, Radyo ve Televizyon kanalları, internet haber siteleri,  aracılığıyla AK Parti’ye her dönem destek olmaya devam etti.

2009 ve 2014 yıllarında AK Parti’den Belediye Başkan adaylığı için başvuruda bulunan Şahinkesen, aday gösterilmese de partisine olan bağlılığını hiçbir zaman kaybetmedi ve medya yoluyla desteğini sürdürdü.

Aynı bağlılık, ailesinde de mevcuttur. Eşi Nilgün Şahinkesen, AK Parti’de iki dönem Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı yaptı kadın teşkilatının güçlenmesi için etkin rollerde bulundu. Ailedeki bu aktif politikaya, oğulları Tufan Şahinkesen de dâhil oldu ve AK Parti Gebze İlçe Teşkilatı’nın yönetim kurulunda görev aldı.

Şahinkesen ailesi, AK Parti’nin kurulduğu ilk günden itibaren istikrarlı bir biçimde partinin başarısı  için katkıda bulundu. Kâşif Şahinkesen, bu katkıyı sadece bir sorumluluk değil, aynı zamanda bir görev olarak gördü.

Halen Basın, Medya, İnşaat, Sanayi ile iştigal eden Kâşif Şahinkesen Nilgün Şahinkesen’le evli olup Tufan-Hatice- Tuba adlı üç çocuk babasıdır.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap