LİSE ÖĞRENCİSİ ÇEKTİĞİ KISA FİLM İLE ‘’KADIN CİNAYETLERİ SON BULSUN’’ DİYOR

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Darıcalı Lise Öğrencisi Yalçın Şahin’in senaryosunu yazdığı, yönettiği ve Batıyakası Televizyonu çalışanlarının ve program yapımcılarının rol aldığı kadın cinayetlerinin konu edilen “BEYAZ SAYFA” isimli kısa film sosyal medya kanalında yerini aldı.

Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo Televizyon Bölümünde okuyan ve aynı zamanda Batıyakası Televizyonu stajyer öğrencisi olan Yalçın Şahin, en büyük hayali olan kısa film çekme projesini gerçekleştirdi. Türkiye’nin gündemden düşmeyen ülkenin kanayan yarası haline gelen ve geçtiğimiz aylarda da boşandığı eşi tarafından katledilen Batıyakası Televizyonu çalışanı 2 çocuk annesi Tülay Dağaşan’ın anısına atfedilen kısa film yayınlandığı andan itibaren büyük övgüler aldı. Başarılı öğrenciğin yanı sıra staj gördüğü Batıyakası Televizyonu’nda çalışkanlığı ile göz dolduran Yalçın Şahin, Oyunculukları, senaryosu, çekimi ile profesyonellere taş çıkartan filmi ile alkışı haketti. Gelecekte en büyük hayalinin yönetmen ve senarist olmak olduğunu ifade eden Şahin, başta bu konuda eğitim almalarını sağlayan okul öğretmenlerine, filmin çekiminde kendisine her konuda destek olan Batıyakası Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Bülent Kömürcü’ye filmde rol alan ve yapımda emek sarf eden herkese teşekkür etti. Şahin ayrıca ülkemizin kangren yarası haline gelen kadın cinayetlerinin de artık son bulmasını istedi.

Filmde rol almaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Batıyakası Medya Genel Yayın Yönetmeni Bülent Kömürcü, görsel iletişimin giderek önem kazandığı günümüz dünyasında; gençlerin bu alanda sadece bir tüketici olmayıp, yaratıcı içerikler üreten bireyler olmalarının ve kendilerini görsel araçlarla ifade etmelerinin de büyük önem kazandığına dikkat çekerek, bu alanda kendini geliştirmek isteyen Yalçın gibi öğrencileri desteklemeye devam edeceklerini belirterek başarısından ve emeğinden dolayı tebrik etti.

Yalçın Şahin’in kadın cinayetlerinin konu edilen “BEYAZ SAYFA” isimli kısa filmi Batıyakası Televizyonu YouTube kanalında izlenmekte.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap