SAİDE ARSLAN ÇALIŞKAN’DAN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA!

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
5 Min Okuma

Dün yapılan yerel seçimlerde Darıca Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Saide Arslan Çalışkan, (kesin olmayan sonuçlara göre); yüzde 31.2’lik oy oranıyla 2’nci sırada seçimi kaybetmişti. Çalışkan bugün yaptığı açıklamada kendisini belediye başkanlığına layık görüp oy veren seçmenlere teşekkür etti. Çalışkan, zehir zemberek açıklamasında Kocaeli’nin Batı Bölgesinde partisinin oyunu tüm olumsuzluklara rağmen İTTİFAKSIZ  tek başına arttıran tek belediye başkan adayı olarak, bu seçimin galibi olduğunu da vurguladı.

Saide Arslan Çalışkan, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;’’

31 Mart yerel seçimlerinde , tüm seçim çalışması süresince tarafıma göstermiş olduğunuz saygı ve  teveccüh için teşekkür ediyorum. 31 Mart seçimlerinde sandığa giderek demokratik hakkını kullanan tüm seçmenlerimizi kutluyor,  beni belediye başkanlığına layık görüp oy veren seçmenlerimize yürekten teşekkür ediyorum.

İzmit’te seçimi kazan Fatma Kaplan Hürriyet’i, Karamürsel’de Ahmet Çalık’ı, Derince’de Sertif Gökçe’yi yürekten kutluyorum. Umarım 2024-2029 döneminde Kocaeli’ye damga vuracak şekilde  belediye başkanlığı yaparak, bir dahaki dönemde büyükşehir ve diğer ilçe belediyelerini kazanmamızda öncülük ederler.

Seçim sonucuna göre kazanan partinin adayı, seçim süresince gerek  başkanı olduğu belediyenin gerekse mevcut siyasi iktidarın  haksız ve hukuksuzca sağlamış olduğu para ve insan kaynağı imkanlarını sonuna kadar kullanarak elde ettiği adil olmayan avantaj sayesinde  seçimden galip çıkmış gibi görünse de, tarafım karşısında almış olduğu oy dikkate alındığında aslında bu ciddi bir başarısızlığın göstergesidir.

Şunu üzülerek belirtmem lazım ki biz seçim sürecinde sadece iktidar partisine karşı mücadele etmedik:

Bıçak gibi bölünmüş parti üyelerinin bir kısmının partiye aidiyet hissetmeyip,partinin iktidarı için değil, yalnızca bir kişinin iktidarı için  çalışmak istemesi nedeniyle , onların bu dirençlerini kırmak ve onları motive etmek için  mücadele etmek zorunda kaldık. Partideki varlık sebebi parti içi yarışı dizayn edip köşeye çekilmek olan, seçim çalışmalarında hiçbir aktif rol almayanlara karşı da mücadele ettik.Sözde Kocaeli batı yakası vekili olup görevden kaçan, sahada esamesi okunmayan kişilere karşı da mücadele ettik.

CHP Darıca üyesi olduğu halde partisi tarafından açıklanan adayı tebrik etmek yerine daha ilk günden AKP belediye başkanının seçimi kazanacağını ilan eden, kamu oyunda tarafımı güçsüz göstermeye çalışan,  parti parti, dernek dernek, kapı kapı gezip tarafıma iftira atan , karşıma başka partilerden aday çıkmaya çalışıp başaramayınca etnik kökenini kullanıp tabandan bana oy verilmesini  engellemeye çalışarak, bu da yetmeyip özellikle  Darıca’da taban birlikteliğine engel olmak için başka bir ilçede hiç iddiası olmadığı halde  gidip aday olan, Kocaeli’de yandaş gazeteci arkadaşları üzerinden tarafımı güçsüz gösteren ve iftira atan yazılar kaleme aldıran eski adaya karşı da mücadele ettik. Yine bu şahsa bir dur demeyip, aksine onun hakkında daha önce disiplin cezası verip partiden uzaklaştırma kararına imza attıkları halde,  genel merkez savaşını kaybetmenin acısını benden çıkarmak, 31 Martta hezimet yaşanıp 2 Nisandan itibaren kurultay hesabı yapan bir kısım vekil ve parti yöneticilerine karşı da mücadele ettik.

Sonuçta ben kendi öz kaynaklarımla ve partinin sadık neferleri; ilçe başkanım, bir kısım ilçe yöneticileri, seçim sürecinde istifa etmiş  eski kadın kollarının yerine kurulmuş yeni kadın kolları ve birkaç gençten oluşan gençlik kolları yönetimi,SKM başkanımız ve yönetimi ve bize gönül ve destek veren parti üyelerim; kontenjan ve bir kısım meclis üyesi adayları ile birlikte hepimiz Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında onurlu bir mücadele yürüttük.

İttifak için benden 1 başkan yardımcılığı, 5 meclis üyeliği, 5 akçeli işlerle uğraşan müdürlük isteyen partinin ilçe başkanına taviz vermeden ,alnımızın akıyla,  %31,20 oy alıp, partimin oyunu artırıp, kendi partimin meclis üyelerini meclise sokup, 2019  dönemdeki gibi partimizden istifa edip gidecek başka partilerin meclis üyelerini kendi parti listemizden meclise sokmayarak, Gebze’de aday dahi olmaya çekinen güç odaklarına karşı dimdik ayakta durarak, Kocaeli’nin Batı Bölgesinde partisinin oyunu İTTİFAKSIZ  tek başına arttıran tek belediye başkan adayı olarak, bu seçimin galibi olduğumu düşünüyorum. Belki sayısal anlamda galip değiliz, ancak tüm bunları dikkate aldığımızda, bu mücadelede mağlup olduğu zannedilenin galip olduğu ortadadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap