TÜBİTAK MAM’A ULUSAL KUTUP ARAŞTIRMALARI PROJESİ ÖDÜLÜ

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Ortak Yarınlar Proje Yarışması’nda TÜBİTAK MAM’ın Ulusal Kutup Araştırmaları Projesi ödüle layık görüldü.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın destekleriyle TÜBİTAK MAM tarafından gerçekleştirilen Ulusal Kutup Araştırmaları, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Ortak Yarınlar Proje Yarışması’nda dereceye girerek büyük bir ödül kazandı. ‘Birlikte Mümkün’ kategorisinde 30 bin halkoyu ile ödüle layık görülen TÜBİTAK MAM’ın projesi, Türkiye’nin geleceğine yönelik öncü ve inovatif yaklaşımıyla dikkat çekti.

JÜRİ ÜYELERİNİN TAKDİRİNİ KAZANDI

TÜBİTAK MAM’dan konu ile alakalı yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bu anlamlı başarı, etkililik, kapsayıcılık, iyi uygulama, sürdürülebilirlik, yenilikçilik, girişimcilik, dijitalleşme, çalışma kültürü, hijyen ve iyilik hali kriterlerine göre değerlendirilen yarışmada ulusal çapta öne çıkan bir bilimsel çalışmanın taçlandırılması olarak öne çıkıyor. Projemizin sunduğu çözüm odaklı yaklaşım ve bilimsel katkılar, jüri üyelerinin takdirini kazandı.

TÜBİTAK MAM GÜÇLÜ DURUŞUNU PEKİŞTİRDİ

1 Aralık Dünya Antarktika Günü’nde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan’ın katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, projenin başarısını simgeler nitelikteki ödülü alarak Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanındaki yüksek potansiyelini bir kez daha ortaya koydu. Bu önemli başarı, sadece bilim dünyasında değil, aynı zamanda toplumsal kalkınma ve sürdürülebilirlik alanlarında da önemli bir adım olarak kayıtlara geçti. TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü, projenin başarısıyla Türkiye’nin uluslararası alanda bilim ve teknoloji konusundaki güçlü duruşunu daha da pekiştirmiş oldu.”

“BİRLİKTE ÇALIŞARAL ÜRETECEĞİZ”

Ödülü alan TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, “TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü koordinasyonunda ve birçok kurum ile ortaklaşa yürütmekte olduğumuz Ulusal Kutup Araştırmaları Projemiz, Ortak Yarınlar Proje Yarışmasında ‘Birlikte Mümkün’ kategorisinde, 30 bin halk ve jüri oyu ile seçildi. Bizi, verdikleri oylar ile bu ödüle layık gören halkımıza ve jürimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Aldığımız ödülün 1 Aralık Dünya Antarktika gününe denk gelmesi bizi daha da motive eden ve sorumluluklarımızı bir kez daha hatırlatan anlamlı bir tesadüf oldu. Yarışmaya da adını veren ‘Ortak Yarınlar’ın ancak birlikte çalışarak, üreterek ve başararak mümkün olduğuna olan inancımızla TÜBİTAK olarak ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap