TUNCER SALTAŞ, DARICA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
3 Min Okuma

Bölgemizin iş, siyaset, sağlık, spor ve sivil toplum yapılanmalarının başarılı isimleri arasında yer alan Tuncer, CHP’den Darıca Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Halen CHP Darıca Belediye Meclis Üyesi olan Tuncer Saltaş’ın partisinin Darıca İlçe Binasını ziyaret ederek resmi aday adaylığı müracaatını yapacak.

35 Yıldır Darıca’da ikamet eden Darıca’nın tüm sorunlarına vakıf bir isim olan Saltaş, bölgemizde sağlık alanında ilklere imza atan isim olarak tanınıyor.

Aday adaylığı süreci ile ilgili bir açıklama yapan CHP’nin Darıca Belediye Başkan Aday Adayı Tuncer Saltaş “ Yaşadığımız kentin 21. Yüzyılda artık kronik hale gelmiş olan sorunlarının sosyal demokrat belediyecilik anlayışı içinde adil ve eşit hizmet anlayışı ile çözülebileceğine inanıyorum. Dürüst ve liyakatli kadrolar ile Darıca kentinin hak ettiği hizmetle tanışabileceği kanısındayım. 25 yıldır Darıca kentinde belediyeyi yöneten zihniyetin yaşanabilir, çağdaş bir kent haline getirilemediği açıkça ortada. Hızla büyüyen kentin kronik hale gelmiş sorunlarını çözmeye niyetli bir irade ortaya koyamayanların gelecek dönemde de Darıca belediyesi olarak halkı mutlu edecek hizmetlere imza etmesinden bahsedilemez. Partimizin iktidarda olduğu kentlerde belediyecilik anlayışını Darıca halkı ile buluşturmayı Darıca kentini mutlu bir kent haline getirmeyi hedefliyoruz. Bunu gerçekleştirecek birikim, tecrübe ve yeteneğe sahip liyakatli kadrolarımızla seçmenimizin teveccühünü almak için Darıca Belediye Başkanlığı görevine talip oluyoruz.” Dedi.

TUNCER SALTAŞ KİMDİR?

12 Eylül 1979’da Gülizar – Cavit Tuncer çiftinin oğlu olarak Ardahan’da dünyaya geldi. 1986’da Darıca’ya yerleşti.

İSG Uzmanı Saltaş, Anadolu Üniversitesi’nde mahalli idareler üzerine eğitim aldı.

Sağlık sektöründe Darıca ve Gebze’yi ilklerle tanıştıran isim olarak bilinen başarılı iş insanı Darıca’nın ilk özel sağlık kuruluşu olan Özel Hayat Tıp Merkezi’nin kurucusu. Gebze’de Şifa OSGB’nin de kurucu ortağı.

Bu işyerlerinde birçok spor kulübüne gönüllü sağlık hizmeti veren CHP Darıca Belediye Başkan Aday adayı Tuncer Saltaş, amatör liglerde, çeşitli takımlarda yıllarca top oynadı. Halen Gebzespor yönetiminde görev yapıyor.

Kısa adı KAISİAD olan Kars Ardahan Iğdır İş İnsanları Derneği kurucular kurulu üyeliği, Darıca Halk Evleri Derneği genel sekreterliği, Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Derneği yönetim kurulu üyeliği, Darıca Ardahan Güzelyurt Köyü Derneği yönetim kurulu üyeliği ve kısa adı MAGİAD olan Marmara Girişimci İş Adamları Derneği kurucu genel başkanlığı görevlerinde bulundu.

Genç iş ve siyaset adamı Tuncer Saltaş, Fevziye Saltaş ile evli ve 3 çocuk babası.

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap