HAK İŞ 1 MAYIS’I KOCAELİ’DE KUTLAYACAK

Batı Yakası TV
Batı Yakası TV  - Editör
2 Min Okuma

Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü Kocaeli’de HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ’e bağlı tüm sendikaların genel başkanları ve üyelerinin katılacağı etkinliklerle kutlayacaklarını açıkladı.

Kocaeli İl Başkanlığı yaptığı açıklamada kutlamalara tüm Kocaelileri davet etti. İl Başkanlığı tarafından kutlamalarla ilgili şu açıklama yapıldı; ‘’Tam 135 yıl önce yoğun çalışma saatleri kuralsız , insan onuruna yakışmayan çalışma şartlarına baş kaldıran işçilerin mücadelesi tüm Dünya işçilerin mücadelelerine  ışık tutmuş, yol olmuş bu günlere taşınmıştır. Bu günde  1 Mayıs emek ve dayanışma günü HAK-İŞ Konfederasyonu olarak emeğin başkenti Kocaeli’de Seka Park Kongre Merkezi önünde kutlayacak, Dünya ve Türkiye emekçileri ile dayanışma içinde olacağız.

Taşeronlaşmaya hayır diyeceğiz …

Mevsimlik işçilerin sorunu çözülsün diyeceğiz…

Ücretler üzerindeki ağır vergi baskısı son bulsun …..

Kamuda tüm işçiler eşit işe eşit. ücret alınsın diyeceğiz…

Barış için, Özgürlükler  için, Haklar  için, Daha  güçlü sendikacılık için, Daha  çok demokrasi için, Sosyal  adalet için, İş  ve aş için, Sömürüsüz, baskısız, onurlu bir yaşam için, Filistin’de, Gazze’de soykırıma uğrayan binlerce  çocuk ve kadın için, tüm Dünya’da katledilen mazlum ve mağdurlar için Alanlardan Haykıracağız. Teröre, Katillere, Sömürgecilere dur diyeceğiz,                                    

Daha çok istihdam, daha çok üretim, daha güçlü Türkiye için, barış dolu, aydınlık bir gelecek için 1 Mayıs da alanlarda olacağız.

1 MAYIS alanı olan Kocaeli Kongre Merkezi önünden saat :13;00 da  binlerce HAK-İŞ üyesi ve emekçiler ile taleplerimizi seslendireceğiz, sesimizi tüm Dünya’ya haykıracağız.                                                    

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ’e bağlı tüm sendikaların genel başkanları ve üyelerinin katılacağı bu emek şölenine, işçi bayramına tüm emekçi kardeşlerimizi ve Kocaeli halkını bekliyoruz.           

Bu haberi paylaş
Yazar Batı Yakası TV Editör
Takip Et:
Batı Yakası TV - Bölgenin Tek İnternet Televizyonu
yorum Yap